SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Paris Saint-Germain’in yardımcı antrenörü Claude Makelele, adı Arsenal, Liverpool ve Newcastle United gibi ekiplerle anılan Mamadou Sakho’nun satılmasının imkansız olduğunu söyledi.

Thiago Silva ve Alex ikilisinin arkasında istediği kadar forma şansı bulamayan Fransız stoper, Premier Lig’e gitmeye sıcak baktığını daha önce belirtmişti. Bununla birlikte Fransız antrenör, milli oyuncunun herhangi bir kulübe transferinin mümkün olmadığını belirtti.

Le Parisien‘e konuşan Makelele, “Mamadou bu kulübün geleceğidir. Kulüpten ayrılması imkansız. Ben de futbolculuk zamanlarımda kötü düşüncelere zaman zaman kapılırdım. Bu düşüncelerden bir an önce sıyrılması lazım. Tabi ki ona önemli bir oyuncu olduğunu hatırlatmamız gerekli, ama o da bazen sessiz kalmayı öğrenmeli. Sakho, artık çocukça davranabileceği yaşı geçti. O bir profesyonel.” ifadelerini kullandı.

Genç stoperin yeteneklerini sahada konuşturması gerektiğinin altını çizen Real Madrid’in eski futbolcularından Makelele “Yeteneklerini sahada gösterdikçe daha çok forma şansı elde edecektir, o müthiş bir savunmacı.” yorumunu yaptı.

Goal.com