SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Marsilya’da forma giyen İngiliz futbolcu Joey Barton, Brezilyalı futbolcu Neymar hakkında yaptığı açıklamayla bir kez daha gündeme oturdu.

Sezona Queens Park Rangers’ta başlayan, transfer sezonunda Marsilya’ya geçen Barton, Brezilya’nın Rusya ile oynadığı maç sonrasında kendi twitter hesabından attığı mesajda, Neymar’ı, ABD’li ünlü pop yıldızı Justine Bieber’a benzetti.

Barton, gönderdiği mesajda, “Neymar futbolun Justin Bieber’ı gibi. Youtube’da çok iyi. Ama gerçekte kedi pisliği gibi…” dedi.

Neymar’ın maçtaki en iyi oyunculardan biri olduğunu da söyleyen Barton, “Neymar çok iyi bir oyuncu ama insanlar onu abartmayı bıraksın. O Messi ve Ronaldo ile aynı seviyede değil.” ifadelerini kullandı.

“Neymar’s actually been one of their livelier players tonight… But people should stop chatting pony. He isn’t in the same stratosphere as the boy Messi and that Ronaldo fella…

Santos’ta elde ettiği başarılarla rekorlar kıran Neymar’dan daha iyi rekorlara sahip olduğunu da iddia eden başarılı orta saha oyuncusu, “Brezilya Ligi’nde attığı golleri sayı durmayın. Ben bir keresinde Rainhill ve Bryne 14 yaş altı seviyesinde 1 sezonda 77 gol atmıştım. Bu daha büyük bir başarı.” yorumunu yaptı.

Neymar geçen ay, Joey Barton’ı daha önce hiç duymadığını belirtmişti. Brezilyalı oyuncudan Barton’ın twitter’dan yazdıklarına henüz bir şey söylemedi. (Goal)