SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bir zamanların milli futbolcusu, efsane oyucu Gigi Rica, ülke adına ırkçılık için en iyi ilaçlardan biri olar Mario Balotelli’yi gösterdi.

Ocak ayında Manchester City’den AC Milan’a transfer olan genç forvet, geldiğinden beri oynadığı etkili futbol ve sempatik davranışlarıyla dikkat çekti. Corierre Dello Sport‘a konuşan 68 yaşındaki teknik adam, “Balotelli’nin benim ruhsal mirasçım olsun isterim. O güçlü, kaliteli özellikleri olan ve ahlaklı bir oyuncu. Üstelik İtalya’yı temsilen siyah bir oyuncunun ön planda olması ırkçılığın da önüne geçer.” diye konuştu.

Balotelli’yi İtalya’nın bir simgesi olarak gördüğünü de sözlerine ekleyen Gigi, genç forvetin ırkçılık karşısında bir dönüm noktası olabileceğini de düşünüyor.

Kevin Prince-Boateng’in Birleşmiş Milletler’de yaptığı konuşma hakkında da düşüncelerini beyan eden Riva, “Busto Arsizio’da yaşanan o sahneler hem Boateng hem de bizim için izlemesi çok zordu. Orada olan şey çok utanç verici.” sözlerini söyledi.

68 yaşındaki efsane, 22 yaşındaki forvet hakkındaki sözlerini ise, “Onun futbolu çok sade, ama etkili ve sonuca yönelik. Fiziksel gücü, deparları ve mücadelesi onu büyük bir tehlike haline getiriyor.” yorumunu yaptı.

Balotelli, Milan formasını giydiği 6 maçta şu ana kadar 7 gol kaydetti.

goal.com