SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Deneyimli hoca, “Taraftarımızla kanım uyuşuyor. Kanımız, aynı bu şehir ve insanları gibi deli akıyor. Bu akışı kontrol edebilirsek müthiş işlere imza atacağız” ifadelerini kullandı.

Bordo-mavililerin teknik patronu Tolunay Kafkas, kulübün resmi dergisine açıklamalarda bulundu. Birçok konuya değinen Kafkas'ın en çarpıcı sözleri, kendi karakteri ile Trabzon halkının arasındaki benzerlik hakkındaydı. Usta hoca, “Taraftarımızla kanım uyuşuyor. Bu şehirle akan kanımız aynı. Deli akıyor. Bu akışı kontrol edebilirsek müthiş işlere imza atacağız. Ben kimseye oynamam. Duygularımı ifade etmekten geri durmam. Trabzon'da hiçbir tatsız olay yaşamadım. Burada evlendim. İnsanları çok seviyorum. Onlar da bana her zaman sahip çıktılar. İnşallah bu kulübü daha iyi yerlere taşıyacağız” diye konuştu.

‘DİBİ DE GÖREBİLİRİM AMA..’

Trabzon'da yaşayacağı her şeye hazırlıklı olduğunu vurgulayan Kafkas, oluşturmak istediği takımı da açıkladı. Tecrübeli çalıştırıcı, “Burada yaşayabileceğim her şeye hazırım. Dibi de görebilirim ama hedefim şampiyonluk yaşamak. İyi çalıştığımı düşünüyorum. Yaşımın getirdiği bir olgunluk var. Ama hırsımdan hiçbir şey kaybetmedim. Zaten başarılı ve başarısız insanları ayıran şey hırstır. İhtiras demiyorum. Hırslı olmak çok fayda sağlar. Gelecek sezon için dinamik, genç ve arzulu bir takım oluşturmanın gayretindeyim. Kadromdaki yabancı oyuncu sayısının 8 olmasını istiyorum” dedi.

‘ESAS SORUN SAYILAR DEĞİL’

Tolunay Kafkas, çok tartışılan yabancı oyuncu sayısı konusundaki fikirlerini de açıkladı. Başarılı teknik adam, “Takımınızdaki yabancı oyuncu sayısının az ya da çok olması hiç önemli değil. Eğer altyapıdan oyuncu çıkarabiliyorsanız, sorun kalmaz. Önemli olan sayısal sınırlamalar değildir, esas sorunu görebilmektir. Bugün yabancı sayısı 3 ile sınırlansa, onların yerini doldurabilecek miyiz buna bakalım” ifadelerini kullandı.

‘GÜNEŞ’İN YANINDA ADIMIZ GEÇMEZ’

Kafkas, yerine geldiği Şenol Güneş ve yardımcısı Ünal Karaman'ı onore etmeyi de ihmal etmedi. Tecrübeli çalıştırıcı, “Benden önce görevde bulunanların yanında bizim ismimizin bile geçmeyeceği bir camiaya geldik. Şenol hoca ve Ünal hoca ile her zaman yüz yüze bakacağız. Onlar benim ağabeylerim. Biri hocalığımı diğeri kaptanlığımı yaptı. Profesyonellikte değişmeler olabiliyor. Umarım bu görevin altından kalkabilirim” dedi.