SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tecrübeli orta saha Cheikh Tiote, Newcastle United’ın hala ligden düşebileceğini söyledi.

Düşme potasının altı puan uzağında bulunan Newcastle, ligin bitmesine sekiz hafta kala alt sıralardan uzaklaşmak istiyor. Bir sonraki maçını geçtiğimiz sezonun şampiyonu Manchester City ile yapacak olan St. James Park ekibinde, Fildişi Sahili forması giyen yıldız oyuncusu ise puan kaybedip yeniden düşme potasına girmekten endişe duyuyor.

Newcastle Chronicle‘a konuşan başarılı futbolcu, “Bence daha çok işimiz var. Premier Lig’de ne olacağını önceden kestiremiyorsunuz. Burası, dünyadaki diğer liglerden çok farklı. Her takım 4-5 maç art arda kazanıp bir sürpriz yapabiliyor. Biz de böyle bir seri yakalayarak alt sıralardan kurtulmayı planlıyoruz.” yorumunu yaptı.

Profesyonel kariyeri boyunca tam 58 sarı kart ve 5 kırmızı kart gören Tiote, mücadeleci yapısıyla tanınıyor. Oyun karakterinin bu yönde olduğunu söyleyen başarılı oyuncu, “Ben buyum. Oyun stilimi değiştirirsem sahadaki ben olmam. İşimi olabildiğince iyi yapmaya devam etmeliyim, benim için en iyi olan da bu.” dedi.

Newcastle United’da mutlu olduğunu da dile getiren milli futbolcu, “Burası, geldiğim ilk günden beri futbol oynamam için ideal bir yer oldu ve uzun yıllar böyle devam edeceğinden hiç şüphem yok.” diye konuştu.

Newcastle, geçtiğimiz hafta Wigan’a yenilerek alt sıralardan kaçmak adına büyük bir fırsatı tepmişti.

Goal.com