SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray'ın büyük umutlarla aldığı Hamit Altıntop ‘bilmece' gibi… Fatih Terim çok güvendiği yıldızını sürekli sahaya sürüyor. Ancak milli futbolcunun günü gününe uymuyor.

Sezon başında Hamit Altıntop ismi transfer gündeminin uzun süre 1 numaralı basamağında kaldı… Milli futbolcu ile hem G.Saray hem de F.Bahçe ilgileniyordu. Cimbom, Şampiyonlar Ligi'ne direkt vize kartını ve Fatih Terim ile Mourinho'nun dostluğunu koz olarak kullandı. Sarı-lacivertliler ise ezeli rakibinden daha fazla parayı Hamit Altıntop'un önüne döktü. Uzun süren beklemenin ardından milli futbolcu kararını sarı-kırmızılı ekipten yana kullandı. İşte böyle bir transfer hikayesinin ardından ‘parçalı' giyen Hamit'ten camianın beklentisi çok büyüktü.

KÖTÜ BAŞLADI

Hamit Altıntop, Real Madrid'de daha çok yedek kulübesinde geçirdiği dönemde formunu da yitirmişti. G.Saray formasıyla çıktığı ilk maçlarda çok etkisiz kaldı. Güçsüzlüğü fark edilen Hamit topa sahip olamıyor ve sık sık takımının tehlikeli ataklar yemesine neden oluyordu. Gün geçtikte toparlanan Hamit'e çok güvenen Fatih Terim ondan hiç vazgeçmedi. Zaman zaman ıslıklansa da İmparator oyuncusuna hep sahip çıktı. Hamit Altıntop, Şampiyonlar Ligi'nde 3 kez ‘maçın adamı' seçildi, ligde Beşiktaş karşılaşmasında Melo atılınca iki kişilik oynadı. Arena'da kazanılan Beşiktaş ve F.Bahçe maçlarının en iyisiydi. Sahada bazen varlığı bile fark edilmeyen Hamit yokluğunda ise hep arandı. Ne Aydın ne soldan sağa kaydırılan Amrabat çare olabildi, “Nerede bu Hamit?” dedirtti.

Egehan ŞENGÜL/AMK