SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

25 milyon dolara kurulan erkek basketbol takımı Euroleague'de dağılırken, kadınlar final oynadı. Voleybolda da kızlar Cev Kupası'nda final oynadı, erkekler ise Şampiyonlar Ligi'nde kayboldu.

Özellikle son 5 yıldaki yatırımlar sonrasında gerçek anlamıyla bir spor kulübü oldu F.Bahçe. Göz önünde olan futbolun dışında salon sporlarına da büyük yatırımlar yapan sarı-lacivertli yönetimin yüzünü, bu sezon kadınları güldürdü.

Önce kötülerden başlayalım. İlki F.Bahçe Basketbol Takımı… Sezon başında 25 milyon dolarlık takım kuran F.Bahçe, Euroleague başladığında kupanın 3. favorisi olarak bahis şirketlerinde yerini aldı. Yapılan transferler dünya markasıydı, hedef en kötü 4'lü Final'di. Fakat Top 16 Grubu'nda yapılan 12 maçta 10 mağlubiyetle hedeften fazlasıyla saptı F.Bahçe'nin erkek basketbolcuları.

KADINLARIN FENDİ…

Erkek Voleybol… Türkiye'de zirve yapan F.Bahçe Grundig, büyük hedeflerle gittiği Şampiyonlar Ligi'nde paramparça oldu. Adeta şampiyonada varlık gösteremeyen erkek takımına nazireyi ise Sarı Melekler yaptı. F.Bahçe Kadın Voleybol Takımı, CEV Kupası'nda final oynayarak erkek takımının önüne geçti. Aynı şeyi, Kadınlar Euroleague'de final oynamayı başaran ve turnuvayı 2. bitiren F.Bahçe Kadın Basketbol Takımı da yaptı. Yani kadınların fendi, erkekleri yendi.

Hem de işin en ilginç yanı iki erkek takımının sponsorlu, kadınların ise sponsorsuz oluşu. Bu arada ETTU Cup'ta finale çıkan Kadın Masa Tenisi takımını da hatırlatalım.

Eser ERENLER/AMK

Yayınlanma Tarihi:09:42,