SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezona başlarken sadece 1.3 milyon euro transfer parası harcayan ancak gelen isimlerden büyük oranda verim alabilen Beşiktaş aynı başarıyı devre arasına taşıyamadı. G.Saray'ın 3 puan ardında tamamlanan sezonun ilk yarısı sonunda transfere biraz daha yüksek bütçe ayıran siyah-beyazlılar, A takımda oynayan dört önemli transfer gerçekleştirdi.

2.2 MİLYON HARCADILAR

Yazın kapıdan dönen Gökhan Süzen için İBB'ye 1.1 milyon euro ödeyen Kara Kartal, Ankaragücü'nden Sinan Kurumuş'u ise 360 bin TL'lik yetiştirme bedeli karşılığı renklerine kattı. Beşiktaş, Shakhtar Donetsk'ten gelen Dentinho için de 1 milyon euroluk kiralama ödemesi gerçekleştirdi. Al-Sadd'dan kiralanan Mamadou Niang için ise ücret ödenmedi. Siyah-beyazlılar 4 oyuncu için yaklaşık olarak 2 milyon 250 bin euro bonservis bedeli, yani sezon başındaki rakamın neredeyse iki katını harcadı.

9 MAÇTA DA YOK

Gelen isimler 9 haftalık süreçte beklentilerin oldukça altında kaldı. Almeida'nın sakatlığında büyük umut bağlanan Niang, ilk maçına çıkmak için 3 hafta bekledi. A takımla iki maça çıkan Sinan büyük eleştiriler aldı. İlk maçına G.Saray karşısında çıkan Dentihno ise daha bir 90'ı çıkarmadan sakatlandı; hayal kırıklığı yarattı. Bu isimler arasında en fazla şans bulan isim olan Gökhan ise sol bek belasına dert olamadı.

Utkan Aydın / AMK

Yayınlanma Tarihi:09:11,