SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bordo-mavililerin orta sahadaki direnci, yıllardır iki oyuncunun performansına bağlıydı. Bu isimler 2008'de transfer edilen Gustavo Colman ile 2011'de kadroya katılan Didier Zokora'ydı. Her iki yıldız da özellikle 2011-12 sezonundaki Şampiyonlar Ligi maçlarında sergiledikleri futbolla öne çıkmıştı. Trabzonspor, orta sahanın göbeğinde kimseye geçit vermeyen bu iki oyuncu sayesinde gruptan çıkmaya çok yaklaşmıştı. Ancak 2012-13 sezonu onlara da yaramadı. Performansları dibe vuran Zokora ve Colman, disiplinsiz davranışlarıyla da çok tepki çekti. Trabzon onlardan, onlar da Trabzon'dan soğuyunca malum son gerçekleşti.

Son Nokta gazetesinin haberine göre, bu yaz her iki oyuncu ile yollar kesin olarak ayrılacak. Hatta ikilinin anlaşmaya vardığı takımlar bile çoktan belli…

TOPLAM 8 MİLYON EURO

Buna göre Çin'e, yakın dostu Drogba'nın yanına gitmeyi planlayan Zokora, Drogba'nın olaylı ayrılışı sonrası o ülkeye transfer olmaktan vazgeçti ve Katar'a yöneldi. Fildişili yıldız, Quaresma'nın da forma giydiği Al-Ahli ile el sıkıştı. Al-Ahli'nin Zokora için bordo-mavililere 3 milyon euro ödemesi bekleniyor. Colman'ın tercihi ise Benfica olacak. Sezon başında da görüştüğü Benfica ile temasını hiç kesmeyen Colman, bu defa 5 milyon euro gibi iyi bir fiyata satılacak.

Yayınlanma Tarihi:12:18,