SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Avrupa’nın en büyük futbol turnuvasına sağlam bir geri dönüş yapan Bianconeri, Celtic’i 5-0’lık averajla eleyerek çeyrek finallere kalmayı başarmıştı. Bununla birlikte Bayern Münih’le eşleşen İtalyan temsilcisinde 35 yaşındaki file bekçisi Canal +’ya yaptığı konuşmada Juventus’un Şampiyonlar Ligi’ni kazanacağını iddia etmenin ‘fazla optimistik ve küstahça’ olacağını söyledi.

Kulüpteki 12. yılını geçirmekte olan başarılı kaleci, kariyerine veda etmek için de erken olduğunu söylerken, “Ben, içimden geldiği sürece oynamaya devam edeceğim. Doğa bana bu yetenekleri bahşetti ve benim onları bu kadar erken bırakmam büyük saygısızlık olur. Kariyerimi herhangi bir kaleci gibi bitirmem saçma olur, ben asla normal bir kaleci olmadım ve asla da olmayacağım.” ifadelerini kullandı.

Veteran file bekçisi, aynı zamanda takımdaki genç yıldızlardan da övgüyle bahsederken Fransız yıldız Paul Pogba için de,” Pogba müthiş bir oyuncu. Daha ilk antrenmanlarında bunu belli etti. Ünlü bir oyuncu olmayı başarabilecek bir kafa yapısına sahip. Çok kaliteli bir isim.” yorumunu yaptı.

Gianluigi Buffon, Juventus, şike yaptığından dolayı Serie B’ye düşürüldüğünde dahi takımını bırakmamıştı.

Yayınlanma Tarihi:16:21,