SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, IOC Değerlendirme Komitesi’nin İstanbul 2020’yi incelemesi kapsamında Koç, “Türkiye çok değişen ve gelişen sürekli yukarıya çıkan bir ülke. İstanbul 2020 hedefine inanıyoruz ve sonuna kadar destekliyoruz” dedi.

Koç şunları söyledi:

“Ben Türkiye tarihinin en önemli projelerinden birine yardım etmek, hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Türkiye’nin iş dünyası adına bugün buradayım. Bizim iş dünyamızın liderlerini ve büyüyen yeteneklerini sergileyip, dünyanın en iyi şirketleri ile rekabete girmemiz için olimpiyatlar eşsiz bir fırsat. Türkiye’nin kültürel mirası, sofistike şehir planlama, dikkatli yönetimi, genişletilmiş iş zihniyet ve hızla büyüyen ekonomisi değişim yaşıyor. Türkiye’nin hedefi, 2023 Master Planı vizyonumuz doğrultusunda, dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmaktır. Türk iş dünyası liderleri, büyüyen bir ekonomide bu kadar önemli olan marka sadakati oluşturmak için olimpik hareketin gücünü anlayın”

“İSTANBUL İÇİN OLİMPİYAT VE PARALİMPİK ÇOK ÖNEMLİDİR” 

“Markalar için pazarlama ve İstanbul’un 2020 Olimpiyat ve Paralimpik için ne kadar önemini biliyoruz. Türkiye ekonomisinin gücü, hükümetimizin taahhüdü ile özel sektör ve medya tereddütsüz 2020 yılında bu mükemmelliğe yardımcı olacaktır.” Bu arada, 1992 yılından beri, Türk hükümetlerinin, spora yüz milyonlarca dolar yatırım yaptığı vurgulandı. düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Yayınlanma Tarihi:14:41,