SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli Futbol Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı, yarın akşam Macaristan’ı mağlup ederek iki maçta hedefledikleri 6 puana ulaşmak istediklerini söyledi.

Yarın akşam 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu’nda yarın akşam oynanacak Macaristan maçı öncesinde takımın kamp yaptığı otelde düzenlenen basın toplantısına katılan Avcı, Macaristan karşısında çok önemli bir 90 dakika oynayacaklarını vurgulayarak, “Takımın grup enerjisi saha içinde ve dışında çok iyi. Takımın beraber hareket etmesi çok önemliydi” diyerek, şunları söyledi:

“Yarın akşam çok önemli bir 90 dakikaya çıkacağız. Bu maçın ne kadar önemli olduğu konusunda oyuncularım herşeyin farkındalar. Oyuncuların maça ve kampa odaklanmaları sevindirici biz ekstra birşey yapmıyoruz. Hedefimiz olan iki maçta 6 puanı yarın akşam cebimize koyup gelişmeleri takip edip gruptan çıkma mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.”

Bir gazetecinin, “Yeterli destek görüyor musunuz. Puan hesaplaması yaptınız mı ?” sorusuna genç hoca, “Biz sadece yarın akşamki maçı düşünüyoruz. Maçlarınızı kazandığınız zaman hedeflere doğru gidersiniz. Biz Türk insanının desteği ile yarınki maçı kazanmaktan başka birşey düşünmüyoruz” cevabını verdi.

Başka bir gazetecinin “Macaristan maçından alınacak kötü sonuçtan sonra kadroda bir revizyon olur mu ?” sorusuna Abdullah Avcı, “Bizim öyle bir düşüncemiz yok. Biz sadece yarın akşam maçı kazanmayı düşünüyoruz. Saha içine konsantre olmanın dışında kafamızda hiçbir senaryo bulunmuyor.”

Stoper mevkiinde yaşanan sıkıntıların ardından Gökhan Zan’ın tercih edilip İbrahim Toraman’ın kadroya çağrılmaması konusunda Avcı, şunları dile getirdi:

“Biz herkesin görüşlerine saygı duyuyoruz ve her türlü detayı düşünüyoruz. Egemen’in sağlıkla ilgili problemleri oldu. Macar takımı iyi analiz edilirse neden Gökhan Zan’ın tercih edildiği belli olur. Biz tabiki Beşiktaş’tan daha fazla oyuncu alırız. Biliyorsunuz Beşiktaş’tan kadromuza aldığımız İsmail, milli takım kampında Mustafa Pektemek de kendi kadrosunda sakatlandı.”

KOCAMAN’A CEVAP

Öte yandan “Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman’ın UEFA Avrupa Ligi’nde perşembe günü oynadıkları Viktoria Plzen maçının ardından Medical Park Antalyaspor ile oynayacakları karşılaşmayı pazartesi günü oynamak isterdik” açıklamalarının hatırtılması üzerine A Milli Teknik Direktörü Avcı, şunları söyledi:

“Milli Takım, kulüplerin üstünde bir yer. Milli Takım’a çağrılmayan bir yerlerde yorum yapıyor. Teknik heyetler yorum yapıyor. Biz herkese saygılıyız. Aykut Kocaman’ın geçen hafta maç iptali talepleri olmuştu. Onlar da sıkıntılı süreçten geçiyor. Avrupa’da çeyrek final oynayan hiçbir takım pazartesi günü oynamadı. Mart ayı milli takım için çok önemliydi. FIFA tarafından müsadesi olmadığı süreçte kamuoyu önünde insanlar bize müsade etmedi şeklinde çıkması yanlıştı.”

Milli Takım’ın fikstür avantajının bulunup bulunmadığı şeklindeki soruya ise Avcı, “Önemli olan senin maçlarını kazanıp diğer maçların nasıl seyrettiği alakalı bir durumdur. Biz maçı kazanıp rakipler berabere kalmasında tamamen yukarıya yapışacağız. Futbolun içinde olabilecek önemli olan kazanarak devam etmektir.”

Yayınlanma Tarihi:16:14,