SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İnönü Stadı'nı sezon sonunda yıkacak Beşiktaş, yeni sezon için stat arayışlarına hız verdi. TT Arena konusunda Galatasaray'ın inadını kıramayan siyah-beyazlılar Şükrü Saracoğlu Stadı için Fenerbahçe ile de anlaşamazsa rotayı İzmir'e çevirecek. Konuyu geçtiğimiz hafta yapılan yönetim kurulu toplantısında yöneticilere aktaran başkan Fikret Orman, olumlu tepkilerle karşılaştı. Orman'a bu konuda ilk teklif ise geçtiğimiz yaz yaptığı İzmir seyahatinde Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan'dan gelmişti. O dönemde Seyrantepe'de oynamayı planlayan Beşiktaş, bu teklifi reddetmiş ancak stat da o dönemde yıkılmamıştı.

Teklifin  geçtiğimiz günlerde tekrarlanması üzerine bu konuyu yakın çevresiyle paylaşan Orman, “İzmir'de seyirci sayımız yüksek. Yıllardır İzmir'in Super Lig'de takımı olmadığı için onların da Beşiktaş'ı özlediğini düşünüyorum” dedi.

ERDOĞAN’DAN ONAY

Siyah-beyazlı dernekleri yakından tanıyan yönetici Levent Erdoğan da Orman'ı destekleyerek “Uzun zamandır dernekler beni arayarak İzmir'e ziyaret yapmamızı istiyor. Her maç Atatürk Stadı'nı doldururuz” diye konuştu. Konuyla ilgili teknik direktör Samet Aybaba'nın da görüşü alınacak ve daha sonra geçtiğimiz günlerde bu teklifi yineleyen Konak Belediye Başkanı Tartan ile iletişime geçilecek.

Ersoy ÖZDEM / AMK