SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son dönemde attığı goller ve oynadığı futbolla göz kamaştıran Salih Uçan’ın F.Bahçe’ye nasıl transfer olduğu merak konusu oldu. Bucaspor Başkanı Mehmet Bektur’un anlatımına göre olay çok basit, “F.Bahçe, Beşiktaş’tan daha iyi bir teklif sundu. 60 bin euro daha fazla ödedi ve biz de kulübün çıkarları doğrultusunda Salih’i F.Bahçe’ye verdik!” Bektur, ayrıca “İlk teklif Avrupa’dan geldi, sonra Türkiye’den eş zamanlı teklifler aldık” ifadesini kullanıyor. Salih’i isteyen Avrupa takımı Rusların ünlü ekibi Zenit. Türkiye’deki gelişmeler ise tam anlamıyla trajikomik! Salih’i elinden kaçıran ilk takım aslında Trabzonspor. Önceki sezonda Salih’i isteyen Karadeniz ekibi, Buca’nın “Futbolcuyu size satalım ama 1 yıl daha bizde kalsın, oynasın, pişsin” teklifini reddedince önüne sunulan fırsatı tepiyor.

CESEDİMİ ÇİĞNEMEDEN OLMAZ!

Ve hiç sesi soluğu çıkmayan G.Saray… Geçtiğimiz günlerde Sami Çölgeçen ile kısa bir sohbet yapma imkânımız oldu. Kendisi G.Saray Divan Kurulu üyesi, uzun yıllar G.Saray’da ve TFF’de görev yapmış bir isim. Konuşmamızda söz döndü dolaştı Salih’e geldi ve Çölgeçen bombayı patlattı, “G.Saray da Salih’i elinden kaçırdı.” Nasıl mı? Buyurun gerisini Çölgeçen’den dinleyelim: “Salih’i milli takımdan iyi tanırım. Onu G.Saray’a getirmeyi çok istedim. Bu düşüncemi F.Bahçeli Şenol Çorlu’nun yanında dile getirdiğimde bana söylediği sözü de unutamam, ‘Cesedimi çiğnetirim ama bu çocuğu size kaptırmam!”

G.SARAY PARASINA KIYAMADI

Sonunda Salih Uçan F.Bahçe’ye geldi, Allah sağlık versin Şenol Hocaya da bir şey olmadı. Peki, G.Saray cephesinde neler yaşandı da bu transfer gerçekleşmedi! Çölgeçen devam ediyor, “Recep Niyaz için Divan Kurulu’nda konuşmuştum ve yönetim bundan rahatsız olmuştu. Bu nedenle Salih konusunu direkt kendilerine ilettim. Zamanında Cemil Turan’ı, Rıdvan Dilmen’i, Abdullah Ercan’ı elimizden kaçırdık. Bu çocuğu alın. Böyle yetenekler kırk yılda bir çıkar diye aralarında Ali Dürüst ve Ali Gürsoy’un da bulunduğu 4 yöneticiye detaylı bir rapor sundum. Ama onlar ileriyi göremedi, para veremedi. Sonuçta Salih gibi bir yetenek F.Bahçe’ye transfer oldu.”

HERKES ONU KONUŞUYOR

Henüz 18 yaşında Bucaspor’dan F.Bahçe’ye transfer olan Salih Uçan nasıl oldu da bir anda Türk futbolunun zirvesine çıktı? V.Plzen karşısında turu getiren golü atıp, F.Bahçe’nin Avrupa kupalarında ağları havalandıran en genç oyuncusu unvanını alması mı, yoksa Antalya’da kaydettiği ‘Alexvari’ gol mü onu bu kadar kıymetli yaptı? Cevap, hiçbiri değil! Salih’in kumaşı zaten belliydi, rakipleri uyudu, F.Bahçe genç yıldızı kapıverdi.

M.EMİN ULUÇ/Türkiye

Yayınlanma Tarihi:18:37,