SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

ABD'nin Kosta Rika ile karşı karşıya geldiği Kuzey Amerika-Karayipler eleme maçında büyük bir skandala imza atıldı.

Colorado Commerce City'de yapılan mücadele yoğun kar fırtınası altında oynandı. Bir buz pateni pistini andıran sahada oynanan karşılaşmada görüş mesafesi neredeyse sıfıra düşerken, maçı ESPN kanalı adına analiz eden ABD Milli Takımı'nın eski yıldızları Alexis Lalas ile Kasey Keller da stüdyoda bile soğuktan etkilendi ve mücadeleyi kalpaklarla yorumladı. Kosta Rika Teknik Direktörü Jorge Luis Pinto, El Salvadorlu hakem Joel  Aguilar'dan maçı tatil etmesini istedi.

Ancak ABD'nin çalıştırıcısı Jürgen Klinsmann'ın karşılaşmaya devam edilmesinde ısrar etmesi üzerine 90 dakika futbol sahalarında görülmedik şekilde olağanüstü doğa şartları altında tamamlandı.

Ev sahibi maçı Dempsey'in golüyle 1-0 kazanıp, grupta ikinci sıraya yükselirken konuk  takım FIFA'ya itiraz etme kararı aldı.

“TAM BİR REZALETTİ”

KOSTA Rika Teknik Direktörü Luis Pinto, “Utanç verici bir karşılaşmaydı. Saygısızlık yapıldı. Futbol oynanması için gereken koşullar yoktu. Ne sahanın çizgileri ne de top görülüyordu ama hakem maçı ısrarla oynattı” diyerek tepkisini dile getirdi. Konuk ekibin yıldız futbolcusu  Cristian Bolas da Danimarka gibi soğuk bir ülkede forma giymesine rağmen “Ben  hayatımda böyle şartlarda hiç futbol oynamadım. Bu bir rezalet” dedi. Bu karşılaşmanın oynanmasına çok kızan Kosta Rikalılar 6 Eylül'deki rövanş için yeri de yağmur ormanları olarak belirledi.

Yayınlanma Tarihi:12:28,