SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Hiçbirimiz Avrupa'ya gitmeyelim.”

29 Ocak 2012

” Türk takımları Avrupa'dan men edilecek denilirken, şimdi 2 takım çeyrek finalde. Tabii ki burada federasyonumuzun çizdiği rota ve yaptıkları, bana göre biraz takdir topluyor, biraz da teşekkür bekliyor.“

18 Mart 2013

Bu iki ifade aynı kişiye ait değil. 

İlki Beşiktaş eski başkanı Yıldırım Demirören'e ait.

İkincisiyse Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören'e ait.

Misal:

Beşiktaş eski başkanı Yıldırım Demirören; Guti, Quaresma, Tabata, Del Bosque gibi isimlere ödediği paralarla Beşiktaş'ı iflasın eşiğine getiren kişiydi. 

“Atanmış” TFF Başkanı Demirören ise: Digiturk'ün 2. Lig ve 3. Lig takımlarına sponsor olduğu törende büyük bir ciddiyetle: “Bazı kulüplerimiz maalesef yıldız oyunculara yönelip paraları çarçur ediyorlar, biraz daha altyapıya eğilmek gerekli.” minvalinde bir konuşma yapan akil bir adam.  

Bu hafta çıkan haberlere göre şike cezalarında tecil ve erteleme olmamasına rağmen ilgili yasadaki yeni bir düzenlemeyle şikeden ceza çıkarsa ertelenebilecek.

Yani böyle bir durumda Aziz Yıldırım'ın cezası onansa bile, 5 yıl suç işlemediği takdirde başkanlığı devam edebilecek ve cezasını çekmeyecek.

Bu konuda Beşiktaş eski başkanı Yıldırım Demirören'den bir beklentim yok ama yukarıdaki sözlerine bakılırsa  “Atanmış” TFF Başkanı Demirören bu duruma şiddetle itiraz edecek ve adaletin yerini bulmasını talep edecek kadar önemli bir kanaat önderi.

Geçtiğimiz hafta “ Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanlığı'na Demirören getirildi” haberini okuyunca tüylerim ürperdi. Haberin detayına bakınca ismi geçen Demirören'in Yıldırım Demirören değil Baba Demirören olduğunu gördüm ve nispeten rahatladım.

Çünkü Beşiktaş eski başkanı Yıldırım Demirören, “Bizim Lösemili Çocuklar” kuruluşu bir vakıf olmasına rağmen, onlara da bir şekilde iflas bayrağını çektirebilirdi…

Ama TFF Başkanı Demirören öyle mi ya ?

TÜMER TOPAL