SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Juventus ve İtalya’nın başarılı defans oyuncusu Andrea Barzagli, Milli Takım’da birlikte forma giydiği Mario Balotelli’nin, Brezilya maçında oynadığı futbolla Neymar’dan daha iyi olduğunu söyledi.

Cesare Prandelli’nin takımı 2-0, geriye düştüğü maçta, sahadan 2-2 ile ayrılırken, Balotelli de Julio Cesar’a nefis bir gol atarak takımının beraberliğinde rol oynamıştı. Takımın lider oyuncularından Barzagli de takım arkadaşının bu oyunuyla Santos’un yıldızından önde bir performans sergilediğini söyledi.

Brezilya’da yapılacak Dünya Kupası’nda Neymar’a göre, Balotelli’nin daha hazır olduğunu ve turnuvanın yıldızı olabileceğini söyleyen Barzagli La Stampa’ya yaptığı açıklamada, “Balotelli’yi turnuvada patlamaya daha hazır görüyorum. Çünkü daha fazla tecrübeye sahip. Neymar’ın ise Avrupa tecrübesi çok az. En iyi olmak için bu tecrübeyi yaşamak lazım.” dedi.

Malta ile oynayacakları maçı kazanacaklarını söyleyen 31 yaşındaki oyuncu, “Brezilya karşısında çok iyiydik. Malta maçı da kolay olmayacak.” ifadelerini kullandı.

Goal.com