SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yaklaşık 180 bin metrekarelik inşaat alanı bulunan stadyumda incelemelerde bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kaba inşaat tamamlanma aşamasına geldiğini, ince işçilikler ile çatı ve cephe kaplama malzemelerinin montajına da başlandığını söyledi.

TARİHİ BİR ÇALIŞMA

Stadyumun belediye tarihinin en önemli çalışmalarından biri olduğunu anlatan Başkan Altepe, “Bursa’da dev bir eser ortaya çıkıyor. Bursa’nın sembolleri arasına girecek olan stadyum, timsah görünümlü çatısı ve yapısıyla da şu anda Türkiye ve dünyanın gündeminde geniş yer buluyor. Bursa’nın stadı, Türkiye’nin de en güzel stadı olacak” dedi. Başkan Altepe, bu konuda şunları söyledi:

ÇATI NİSAN’DA BAŞLAYACAK

“Stadyumun hizmete açılması ve burada maçların yapılabilmesine yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şu anda bir yandan kaba inşaatı tamamlanırken diğer taraftan da ince işler ve çatı inşaatına başlandı. Buradaki tüm borulama, sıva ve diğer işler sürdürülüyor. Bir yandan da çatı parçaları birer birer geliyor. Yaklaşık 1 ay içinde vatandaşlarımız, değişimi gözleriyle görecek.”

Yayınlanma Tarihi:13:42,