SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Juventus’un yıldız orta sahası Arturo Vidal önümüzdeki haftasonu yapacakları Inter maçı için sabırsızlanıyor.

Ezeli rekabeti bulunan iki ekip arasında oynanan son maçta Inter, rakibini yenerek Juventus’un ligdeki 50 maçlık yenilmezlik serisini de bozmayı başarmıştı. Bu noktadan sonra yükselişe geçmesi beklenen Inter, her ne kadar şampiyonluk yarışından neredeyse tamamen koptuysa da üst sıralar zorlamak ve prestij için bu maça büyük önem veriyor.

Skysport’a konuşan Şili’nin yıldızı, “Bu maç Derby d’Italia. Zorlu bir maç olacak. Ligdeki konumlarını iyileştirmek için bizi yenmeleri gerekiyor. Önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi’nde yer almak için uğraşıyorlar. Bu maç Inter adına da çok zorlu geçecek. Bir nevi final maçı oynayacağız, sahada ölümüne bir savaş olacak” dedi.

Mücadeleci orta saha Juventus’un yoğun maç döneminin kendilerine sıkıntı yaratmayacağını da söylerken, “Fiziken iyi durumdayız. Hocalarımız ve takımca yaptığımız o sıkı çalışmalar şimdi meyvelerini veriyorlar. Son bir buçuk senedir gerçekten çok iyi antrenman yapıyoruz. Herkes yeteneklerini sergiliyor. Kimse lig ya da Şampiyonlar Ligi ayrımı yapmadan en iyisini ortaya koyuyor” diye konuştu.