SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“PTT 1. Lig'de ilk üç sıradaki takımların (Erciyes, Manisa, Rize) Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Tayyip Erdoğan ve Bülent Arınç'ın memleketi olması tesadüf mü?”

PTT 1. Lig'de terfi mücadelesi her geçen hafta daha da çekişmeli bir hal alırken, CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan'dan müthiş bir iddia geldi. İlk üç sıradaki takımların Kayseri, Manisa ve Rizespor olarak sıralandığını belirten Özcan, “İlk sırada Cumhurbaşkanı, ikinci sırada Bülent Arınç, üçüncü sırada da Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın memleketinin takımları var. Bu nasıl tesadüf?” dedi.

BAŞKA FAKTÖRLER VAR MI …

Hakem hatalarının hep diğer takımların lehine olduğunun altını çizen Özcan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Boluspor hakemlerin kurbanı. Eskişehirspor, Kasımpaşa, Tavşanlı Linyitspor, Konyaspor ile yapılan maçlarda hakem hataları hep Boluspor aleyhine oldu. Bu işler eğer Başbakan, Cumhurbaşkanı ve sayın Arınç arasında geçiyorsa, o zaman diğer takımlar hiç alın teri dökmesinler, hiç emek harcamasınlar. Türkiye Futbol Federasyonu yetkililerine sesleniyorum. Bu sıralama tesadüf mü değil mi, başka faktörler var mı, yok mu?”

Can ÜSTEL/AMK

Yayınlanma Tarihi:09:13,