SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Anadolu Beşiktaşlılar Derneği tarafından Ramada Otel’de düzenlenen ”110 Yıldır Hakkıyla Şerefiyle Beşiktaş Gecesi”ne katılan Orman, otel girişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

”Beşiktaş Kulübü Başkanı olarak Galatasaray ve Fenerbahçe’nin Avrupa’daki başarılarını nasıl değerlendiriyorsunuz?” şeklinde bir basın mensubunun sorusuna Fikret Orman, ”Galatasaray ve Fenerbahçe’nin Avrupa’daki başarısından bir Türk vatandaşı olarak gurur duyuyorum. Onların ne kadar başarı kazanması bizi de o kadar şevklendiriyor. İnşallah benzer başarıları seneye biz elde edeceğiz” diye yanıt verdi.

Bir gazetecinin, ”Başkan olarak göreve seçildikten sonra ‘Bu sene feda yılı’ demiştiniz. O günden bu güne kadar camiadan gereken fedakarlığı gördünüz mü?” sorusu üzerine Orman, ”Zor bir süreç ama yolun sonuna geldik. Sezon bittiği zaman artık Beşiktaş’ta dengelerin oturmuş olduğunu herkes görür” şeklinde konuştu.

‘BEŞİKTAŞ İÇİN UĞRAŞACAĞIZ’

Orman, futbol takımının ligde bulunduğu konumla ilgili olarak, ”İstediğimiz noktada değiliz ama inşallah olacağız. Önümüzde daha maçlarımız var. Rakiplerimizin kaybetmeyeceği de belli değil. Biz elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Orman, İnönü Stadı’nın inşaatına en kısa zamanda başlayacaklarını da ifade ederek, bu konuda herhangi bir finans sıkıntısı yaşamadıklarını, her şeyi ayarladıklarını belirtti.

İnönü Stadı’nın yıkılmasının ardından yeni sezonda hangi statta oynayacaklarıyla ilgili henüz bir karar vermediklerini de anlatan Orman ”Prosedürler bitsin ondan sonra nerede oynayacağımızı da açıklayacağız” diye konuştu.

Beşiktaş Kulübü’nün bundan 110 yıl önce Ahmet Fetgeri’nin arkadaşlarıyla bir hayal üzerine kurulduğunu ifade eden Orman, ”Bizlere düşen görev, onların ardından Şeref Bey, Şükrü Gülesin, Baba Hakkı, Yusuf Tunaoğlu, Süleyman Seba ağabeyler gibi insanların döktükleri alın teri, gözyaşları ve kanlarıyla bugünlere getirdikleri kulübümüzü bizden sonraki nesillere en iyi şekilde teslim etmektir’ diye konuştu.

Orman, bu iradeyle göreve gelen yönetim kurulunun aynı ciddiyetle Beşiktaşlılara layık olmaya çalıştığını vurgulayarak şunları söyledi: ”İnşallah Allah bizi kimseye karşı mahcup etmez. Yalnız şunu bilmenizi isterim; bu aramızdaki iletişim devam ettiği sürece bizde kanımızın son damlasına kadar Beşiktaş için uğraşacağız. Buna emin olabilirsiniz. Beşiktaş zor bir süreçten geldi. ‘UEFA’ya katılabilir mi? Lisans alabilir mi?’ gibi konularla kamuoyunun gündemindeyken, buradan şunu açıklamak istiyorum; merak etmeyin Beşiktaş UEFA’ya gidecek, lisansını da alacak. Sezon sonundan itibaren de artık Beşiktaş’ta parayla alakayı bir şey konuşulmaz. Herkes bundan emin olsun. Önümüzdeki ay bizim için çok önemli bir ay olacak. Allah nasip kısmet ederse İnönü Stadı’nın inşaatına başlayacağız.”

Konuşmasının sonunda Anadolu Beşiktaşlılar Derneği yöneticilerinden kulüp için Ankara’da bir tesis yapmalarını isteyen Orman, salondakilerden büyük alkış aldı.

Gece boyunca dernek üyelerinin büyük ilgisiyle karşılaşan Orman, üyelerin isteklerini kırmayarak tek tek hatıra fotoğrafı çektirdi.