SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Viktoria Plzen deplasmanında yaşanan taraftar olayları nedeniyle UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edilen Fenerbahçe, kendisinden istenen savunmayı kurula gönderdi. Ancak maçın temsilcisi tarafından hazırlanan rapordaki bazı cümleler, sarı-lacivertlilerin canını sıktı.

İlk etapta yapılan açıklamalarda durumun çok ciddi olmadığı ifade edilse de, kulübün hukukçularının, rapordaki bir söze çok takıldığı öğrenildi. Sahte bilet ile ilgili aldığı duyumları maç öncesi yazılı olarak UEFA ile paylaşan kulübün, bu konuda bir sıkıntı yaşaması beklenmiyor. Zaten UEFA da bu konu üzerinde pek durmadı.  Ancak raporda, Plzen maçında, stat içindeki taraftarların dışarıdaki arkadaşlarını içeri almak için kapıları zorlaması ve güvenlik güçleri ile karşı karşıya gelmesinden bahsedilmesi, olayı daha ciddi boyuta taşıdı.

Kapıların zorlanmasının ve güvenlik güçleriyle yaşanan gerginliğin biletli ve stat içinde olan sarı-lacivertliler tarafından gerçekleştirilmesinin belirtilmesinin kulübe sorumluluk yüklediğini belirten spor hukukçuları, Disiplin Kurulu'nun bu detaya takılmaması için temennilerini dile getirdiler. Bu durumun saha olayı kapsamına girdiğini söyleyen uzmanlar, sarı-lacivertli kulübün bir yıl ertelenen Avrupa kupalarından men cezasıyla karşı karşıya gelebileceğini söylediler.

Fenerbahçe Asbaşkanı Mithat Yenigün, “Bizim bilmediğimiz tespitleri varsa korkarım başımız ağrır. Umuyoruz ki bir şey çıkmaz” dedi. (Skorer)

Yayınlanma Tarihi:21:15,