SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“4 maçta alınan 10 puan neler yapabileceğimizin göstergesi. Sadece rakiplerimizi değil, bizim için ‘düşer' diyenleri de yendik. Artık herkes Elazığspor'dan korkuyor. 4 galibiyet daha istiyoruz”

Süper Lig'de oynadığı son 4 maçta 10 puan kazanan ve birden düşme potasından çıkan Elazığspor'da, Başkan Selçuk Öztürk AMK'ya konuştu. Yılmaz Vural'ın takıma müthiş bir özgüven getirdiğini vurgulayan Öztürk, “Kendisine çok inandık. Takımı ayağa kaldırdı. İnsanlar bizim ligde kalacağımıza inanmaya başladı. Ancak ben 4 hafta öncesinde de buna inanıyordum. Bu külübü zor şartlarda aldık, lige çıkarttık ve şimdi düşmeye hiç niyetimiz yok” dedi. Son oynadıkları Eskişehir deplasmanında 2 puanı son anda kaçırdıklarını hatırlatan Başkan, “4 büyüklerin bile korkarak gittiği yerde biz galibiyeti kaçırıyorsak, demekki iyi noktaya gelmişiz. O maçta Eskişehir Başkanı Halil Ünal bile, “Bu takım ligde kesin kalır” dedi.” ifadesini kullandı.

‘YILMAZ HOCAYLA DEVAM EDECEĞİZ’

Ligde kümede kalma barajının 39-40 puan civarında olacağını düşünen Öztürk, “30 puandayız. 9-10 puan daha bize yeter. 4 maçımız içeride. Artık rakiplerimiz Elazığ'dan korkuyor. Sadece evimizde değil, dışarıda da bu böyle. Ben son 8 haftada en az 4 galibiyet alacağımızı düşünüyorum. Taraftarımızın bu süreçte vereceği destek de çok önemli. Çünkü her şey yeni başlıyor. Biz sadece rakipleri değil, bizim için ‘düşer' diyenleri de yendik” diye konuştu. Ligde kalınması halinde Yılmaz Vural ile devam edip etmeyeceklerini de sorduğumuz Elazığspor'un patronu, “Tabii ki hocamızla yeni sezona başlarız. Kendisi her zaman sonradan göreve gelirdi. Bu defa öyle olmayacak” cevabını verdi.

Safa Can KONUKSEVER/AMK

Yayınlanma Tarihi:09:13,