SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Wesley Sneijder ve Didier Drogba’nın Florya’daki aşçıdan futbolcu menüsünün dışında sürekli mercimek çorbası ve yaprak sarma istediği öğrenildi… İki yıldızın ayrıca tesislere yakın kebapçılardan sürekli sipariş verdiği de belirlendi.

Takvim gazetesinin haberine göre Galatasaray’ın ara transferde kadrosuna kattığı Wesley Sneijder ve Didier Drogba mütevazi yaşamları ile de dikkatleri çekiyor. Alınan bilgilere göre hem Sneijder hem de Drogba ilk günden bu yana Türk mutfağına hayran kaldı. Ama özellikle iki yemeğe adeta bağımlı oldular!

FLORYA’YA SÜREKLİ KEBAP SİPARİŞİ GELİYOR!

Yıldız futbolcuların, Florya’da tüm takıma çıkan menünün dışında aşçılardan sürekli mercimek çorbası ve yaprak sarma istedikleri öğrenildi. Sneijder’in Hollanda’daki Türk arkadaşlarından dolayı bazı Türk yemeklerini bildiği ifade edildi. Drogba ve Sneijder’in ayrıca tesislere yakın olan mekanlardan sık sık Adana kebap ve beyti siparişi verdikleri de gelen bilgiler arasında.

DROGBA, HÜNKAR BEĞENDİYE DE HASTA OLDU!

Türk mutfağına düşkünlüğünü ilk günden bu yana sık sık ortaya koyan Drogba geçtiğimiz günlerde bir restauranta gitmiş ve hünkar beğendi yemişti. Fildişili yıldız mekandan çıkışta yaptığı açıklamada, “Türk mutfağı çok zengin. İnanılmaz lezzetler var. Sporcu olduğumuz için yediklerimize dikkat etmemiz gerekiyor. Fakat kendimizi alamıyoruz” diye konuşmuştu.

GÖZDELERİ ADANA KEBAP VE BEYTİ

Türkiye’ye adım attıkları ilk günden bu yana Türk yemeklerini çok seven Sneijder ve Drogba’nın kebap konusundaki favorilerinin Adana ve beyti olduğu öğrenildi.

BURADA SANKİ EVİMDE GİBİYİM

Bu akşam uzun bir aradan sonra Hollanda Milli Takımı’nın formasını giyecek olan Wesley Sneijder ülke basınına yaptığı açıklamada, “İstanbul’da çok mutluyum. Sanki evimde gibiyim” dedi. (Takvim)

Yayınlanma Tarihi:12:39,