SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Katalanların tecrübeli savunmacısı Gerard Pique, Şampiyonlar Ligi’ni kazanabilselerdi, Pep Guardiola’ya Barcelona’da kalmak için bir sebep vermiş olabileceklerini söyledi.

Goal.com’da yer alan haberde; Katalan ekibi, Chelsea karşısında mağlup olmuş ve 2011-2012 sezonunu kupasız kapatmıştı. Manchester United’ın eski savunmacısı ise Şampiyonlar Ligi’ni kazansalardı Guardiola’yı takımda tutma ihtimalleri olabilirdi diye düşünüyor.

İspanya’nın Finlandiya ile karşılacağı maç öncesinde konuşan başarılı stoper, “Biz, Chelsea’yi eleyebilseydik Pep de takımda kalırdı diye düşünüyoruz, öyle hissediyoruz. Bu işler belli olmuyor.” dedi. Tito Vilanova’nın eksikliğini hissettiklerini de sözlerine katan tecrübeli oyuncu, “Tito’nun takıma geri dönmesi için sabırsızlıkla bekliyoruz. Jordi Roura onun yerini büyük cesaret ve özveriyle doldurdu, fakat Tito’nun yeri başka” yorumunu yaptı.

Zlatan Ibrahimovic’in Şampiyonlar Ligi’nde oynanacak olan ilk maçta oynayamayacağı konusunda da konuşan Pique, “Keşke cezası düşse ve bu maçta oynasa. Zlatan’ın oynamasını tercih ederim” ifadelerini kullandı.