SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

FIFA Pandev’i yalancı çıkarttı

Mourinho'nun, FIFA Yılın Teknik Direktörü oylamasında hile olduğunu iddia etmesinin ardından başlayan açıkalama savaşında FIFA belgelerle açıklama yaptı.

Güncellenme: 13:22, 22/03/2013
FIFA Pandev’i yalancı çıkarttı

Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho’nun, FIFA Yılın Teknik Direktörü oylamasında hile olduğunu iddia etmesinin ardından başlayan açıkalama savaşında FIFA belgelerle açıklama yaptı.Jose Mourinho, FIFA’yı hile yapmakla suçlayarak, “FIFA’yı dünyanın en iyi teknik direktörü oylamalarını çarpıtmakla suçluyorum. Şeffaflık eksikliği vardı. FIFA bu usulsüzlüğün farkında” açıklamalarını yapmıştı.

Mourinho’nun açıklamalarına daha sonra yıldız futbolcu Goran Pandev’den de destek gelmişti. Pandev yaptığı açıklamada Mourinho için oy kullanmasına karşın, FIFA’nın yayımladığı listede, ödülü kazanan Del Bosque’ye oy vermiş gibi gösterildiğini söylemişti.

FIFA’DAN PANDEV’E BELGELİ CEVAP

Ancak FIFA son yaptığı açıklamada Pandev’i yalancı çıkarttı. FIFA’nın yayınladığı belgede Pandev’in seçimleri ve imzası yer alıyor. Buna göre Pandev, birinci seçimi olarak Vicente del Bosque’yi, ikinci seçim olarak Roberto Mancini’yi ve üçüncü seçim olarak da Jürgen Klopp’u seçerek Mourinho’ya hiç oy vermemiş olarak görünüyor. (Gazetevatan)

İŞTE O BELGE: