SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonlar Ligi’ndeki temsilcimiz Galatasaray’ın 3 Nisan’da Madrid’te oynayacağı maça 20 binden fazla taraftar gidecek. Sarı kırmızılı taraftarların temel amacı, 90 bin kişilik Santiago Bernabéu’da Galatasaray’ın sesini herkese duyurmak.

Konuyla ilgili olarak Radyospor’dan Özgür Sancar’a açıklama yapan UltrAslan Başkanı Veysel Giley, “Real Madrid maçına tam kadro gideceğiz. Avrupa’daki üyelerimiz de Türkiye’deki üyelerimiz de maça gelecek. Bize ayrılan yer sayısı 5 bin. Ancak stadın diğer tribünlerinden de taraftarlarımız bilet almaya devam ediyorlar. Yoğun bir talep var. Bilet alımları devam ediyor. Artık bu alışkanlık haline geldi. Sadece bize ayrılan tribünlerden değil; taraftarımızı diğer trübünlerden de almaya devam ediyor” dedi.

OLD TRAFORD’TA 4 BİN KİŞİYDİK, 70 BİN KİŞİYİ SUSTURDUK. MADRİD’TE DE SESİMİZİ HERKESE DUYURURUZ

Giley, “Schalke maçında da Alman taraftarlardan kombineler alındı. Orada koordine olamadık. Eğer koordinasyon sağlansaydı. Nasıl Old Traford’ta 4 bin kişi 70 bin kişiyi susturduysak. Orada 10 kişi 50 bin kişiyi rahatlıkla susturabilirdik. Ama o geride kaldı. Artık Real Madrid maçına bakıyoruz. Tribün kültürü olan insanlar oradaki olacak, koordine olmak açısından bu büyük avantaj” diye konuştu.

SANTİAGO BERNABEU’DA 20 BİNDEN FAZLA TARAFTARIMIZI OLACAK

UltrAslan Başkanı Veysel Giley, “Santiago Bernabue’da 20 bini geçeceğiz; çünkü hala bilet alımları devam ediyor. Burada bize ayrılan biletlerle yetinmiyoruz. Arkadaşlarımızı yönlendiriyoruz. Kombine kartlarına varana kadar alıyoruz.  Real Madrid tribünlerinde de sarı kırmızılı formalar olacak” ifadelerini kullandı.

SESİMİZİ HERKESE DUYURACAĞIZ

Giley, “Bize Madrid’in stadında ayrılan yer 7. katta. Yedek kulübelerinin hizasına gelen, ama kale arkasında kalan bir yer. 90 bin kişilik bir statta orada olmamız bir handikap; ama 20 bin kişi olacağız. Madrid tribünündeki arkadaşlarımız da tezahüratlarımıza katılacağı için orada sesimizi duyuracağız. Bundan emin olabilirsiniz” dedi.

CEHENNEM TANIMLAMASINDA NE KADAR HAKLI OLDUKLARINI GÖRECEKLER; BÜTÜN DÜNYA BİZİ İZLEYECEK  

Veysel Giley, “Aslantepe’deki rövanş maçında, yabancılar, stadımızdaki ortamla ilgili olarak kullandıkları cehennem sözcüğünün ne kadar doğru olduğunu görecekler. Bunu ispat edeceğiz. Ama tabii ki dostluk çerçevesinde. Bütün dünya bizi seyredecek. Galatasaray -Real Madrid eşleştiğinde 1 milyar kişi Galatasaray’dan, dolayısıyla Türkiye’den bahsetti. Kimsenin endişesi olmasın, rövanş maçı için olağanüstü projelerimiz var. Kareografi olabilir. Yaparsak muhteşem olacak” diye konuştu. (Radyospor)