SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Soyunma odası şifresi

F.Bahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, teknik ekibinde yer alan yardımcılarının maç içindeki analizlerini devre arasında değerlendirerek, ikinci yarıdaki oyun akışında futbolcularını yönlendiriyor.

Güncellenme: 10:14, 21/03/2013
Soyunma odası şifresi

İkinci yarıya iyi bir başlangıç yapan F.Bahçe’nin bu başarısında bilim ve teknolojinin de payı büyük. Teknik Direktör Aykut Kocaman’ın yardımcıları her maçın devre arasında analiz çıkarıyor ve detaylı raporu teknik heyete sunuyor. Takımın sahip olduğu topu ne kadar nitelikli ve etkili kullandığı, futbolcunun ne kadar verimli koştuğu gibi analizleri soyunma odasında eline alan Kocaman, oyun içindeki tüm hareketlerle ilgili bilgilere eksiksiz ve anında ulaşabiliyor.

PERFORMANSA GÖRE HAMLE

Bu bilgileri yardımcılarıyla değerlendiren Kocaman, maç sırasında takımın düzeni, sistemi, taktiksel varyasyonlarında duruma göre değişikliğe gidebiliyor ve performansı düşük oyuncusuna daha verimli olması konusunda uyarıda bulunabiliyor. Maç sonrası istatistiklerini de yardımcılarıyla değerlendiren Aykut Kocaman, hafta içindeki antrenman programını da buna göre belirliyor. Rakiplerinin maçlarını izleyerek, rakip takımın oyun yapısına ilişkin sabit ve değişken faktörleri en ince ayrıntısına kadar analiz ediyor.