SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milan’ın genç yıldızı M’Baye Niang, Fransa’nın yaşayan efsanesi Thierry Henry’den bile daha başarılı olmak istediğini söyledi.

Henry ile kıyaslanmaya başlayan 18 yaşındaki oyuncu, Milan’ın resmi internet sitesine verdiği demeçte “Henüz Henrry ile kıyaslanacak seviyede değilim. O çok büyük başarılara imza attı. Ama ben de çok çalışarak onu bile geride bırakmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Caen’dan geçtiğimiz yaz transfer edilen oyuncu, Milan’dan ayrılmak istediğine dair iddialara yönelik olarak da “Benim için sadece Milan var. Paris’te doğmuş olabilirim PSG’ye de sempatim var. Ama her türlü başarıyı burada tatmak istiyorum” şeklinde konuştu.

İtalya’da ilk aylarda zorluklar yaşadığını da itiraf eden oyuncu, “Başlangıçta biraz zorlandım. Çünkü İtalyan futbolu çok fazla fiziksel ve taktiksel mücadeleyi gerekytiriyor. Ama şu an herşey yolunda. Milan harika bir kulüp. Burası hakkında pek çok şeyi çok seviyorum. Herkes bana yardımcı oluyor. Caen’da oynarken büyük bir kulübe gitmek istiyordum. Şimdi ise burada olabildiğince uzun kalmayı hedefliyorum” dedi.

Barcelona deplasmanınında kaçırdığı net pozisyon ile ilgili olarak da açıklamalarda bulunan oyuncu, “O maçta çok şanssızdım. Ama hala gencim ve kendimi üst seviyelerde oynanacak maçlarda kanıtlama fırsatları yakalayacağıma eminim. O maçı da geride bıraktım. Artık sadece lige odaklanmış durumdayız” ifadelerini kullandı.

(Goal)

Yayınlanma Tarihi:11:37,