SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Atletico Madrid forması giyen Arda, Avrupa'nın en çok konuşulan forvetlerinden olan Burak'a “Artık zamanın geldi. La Liga tam sana göre. Beni yalnız bırakma, İspanya'ya gel” tavsiyesinde bulundu.

Habertürk’te yer alan habere göre La Liga'da Atletico Madrid formasıyla Türk futbolunu başarıyla temsil eden Arda Turan, Milli Takım kampında aralarından su sızmayan Burak Yılmaz'a Avrupa'ya transferini düşünmesi halinde tercihini İspanya'dan yana kullanması konusunda telkinde bulundu. Barcelona'da dün sona eren kampta, La Liga ile ilgili tüm gözlemlerini yakın arkadaş olduğu Selçuk İnan ve Burak Yılmaz'la paylaşan Arda, “Burada huzurluyum, keyfim yerinde. İspanya'da insanlar özel hayatınla değil, saha içindeki performansınla ilgileniyor. Bu nedenle kafan rahat oluyor ve sadece futbola odaklanabiliyorsun” dedi.

Burak'ı Şampiyonlar Ligi'ndeki performansı nedeniyle de tebrik eden Arda, “Herkes seni konuşuyor. Ronaldo'yla yarışman dikkatleri çekiyor.Real Madrid maçı çok önemli. Senin için büyük vitrin olacak. Bunu iyi değerlendirmelisin. Çok formdasın, aman nazar değmesin. İnşallah Madrid'e goller atarsın” diye konuştu.

‘DÜNYANIN GÖZÜ İSPANYA'DA' Burak'ı İspanya'ya davet eden milli futbolcu, “La Liga'da her takımda oynarsın. Burası tam sana göre. Artık Avrupa'ya açılma vaktin geldi. Bence bir an önce karar verip kendini hazırlamalısın. Ben hiç pişmanlık yaşamadım, her geçen gün ne kadar doğru tercih yaptığımı daha iyi anlıyorum. Dünyanın gözü La Liga'da. Senin de burada oynamanı çok isterim. Birlikte Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ederiz” ifadelerini kullandı. Arkadaşına takılmayı da ihmal etmeyen Arda, “Emre Ağabey gitti, ben burada yalnız kaldım. Bari sen gelirsen sıkılmamış olurum” diyerek şakalaştı.

Yayınlanma Tarihi:09:51,