SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi çeyrek finalindeki rakibi Real Madrid’in orta saha oyuncusu Sami Khedira, sarı kırmızılı takımı küçümsemelerinin söz konusu olmadığını belirtti.

Marca’ya açıklamalarda bulunan Alman oyuncu, “Şampiyonlar Ligi’nde yolumuza devam etmek için Galatasaray’a karşı Manchester United maçlarındaki konsantrasyonumuzla sahada olmalıyız. Onlar, Manchester United ile aynı gruptan çıktılar ve Schalke’yi elediler. Bu aşamadan sonra kimse size turu altın tepside vermez. Sahaya çıkıp en iyi oyununuzu oynamak zorundasınız. Bernabeu’da oynayacağımız ilk maçta avantajlı bir skor elde etmek istiyoruz.” dedi.

Takım arkadaşı Mesut Özil ile ilgili olarak da konuşan Khedira, “Mesut ile çok yakın arkadaşız. Birbirimize sürekli yardımcı oluyoruz. Real Madrid’e transfer olmadan önce de görüşüyorduk. Ama artık çok daha yakınız. O çok iyi bir arkadaş ve çok iyi bir insan.” şeklinde konuştu.

Mesut özil’in dünyanın en iyi futbolcularından biri olup olamayacağı yönündeki soruyu da cevaplandıran oyuncu, “Arkadaşım olduğu için söylemiyorum. Ama bence o çok iyi bir futbolcu. Daha efektif olursa Ronaldo ve Messi seviyesine de çıkacaktır. Onlar neden dünyanın en iyileri? Çünkü bir sezon da 50 gol ortalama ile oynuyorlar. Mesut da yaklaşık 30 golün hazırlayıcı oluor ama daha fazla skor üretmeli. Zaten ona hep harika şutlar atabildiğini ve daha bencil oynaması gerektiğini söylüyorum.” ifadelerini kullandı.

Goal.com

Yayınlanma Tarihi:19:20,