SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezon sonunda Bacary Sagna ile yollarını ayrımaya karar veren Arsenal Menajeri Arsene Wenger, gözünü Sebastien Corchia ve Angel Rangel’e dikti.

Yeni sözleşme imzalamaya yanaşmayan Sagna’nın sezon sonunda takımdan Bonservisi 9 ila 12 milyon avro arasında olduğu tahmin edilen yıldız oyuncu ile PSG’nin ilgilendiği iddia ediliyor.

Goal.com’un edindiği bilgiye göre sağ bek pozisyonunda Carl Jenkinson ile rekaber edebilecek bir oyuncu için arayışlara başlayan Fransız menajer, listesine Fransa Milli takımı’nın formasını alt yaş gruplarında giyen Sochaux’lu Corchia ile Swansea forması giyen Rangel’i dahil etti.

Corchia ile ilgili olarak Arsenal’in gözlemcilerinin Wenger’e olumlu bir rapor verdiği söyleniyor. 22 yaşındaki oyuncu Rangel’e göre daha tecrübesiz olsa da Fransa’nın yeni yıldızlarından biri olarak gösteriliyor. 30 yaşındaki İspanyol oyuncu Rangel ise kulübü ile sözleşmesini bu ay başında 2016 yılına dek uzattı. Ancak Wenger’in geçtiğimiz sezon da kadrosuna katmak istediği oyuncu için yine de girişimlerde bulunması bekleniyor. (Goal)