SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli Futbol takımının 2014 Dünya Kupası’na katılma şansını değerlendiren Rüştü Reçber “Çok büyük bir dezavantajdayız. Ama futbolda imkansız yoktur. Sistemi olan ülkelerin bu tarz organizasyonlarda başarısız olması çok nadirdir” diye konuştu.

‘RİJKAARD SENİ OYNATMAYACAĞIM DEDİ’

Barcelona’ya gittiğinde yaşadığı problemleri dile getiren Reçber “Barcelona’da Rijkaard ile ilk görüştüğümde bana seni oynatmayacağım dedi. Barcelona’ya ilk gittiğimde performansımla alakası olmayan sıkıntılar yaşadım. Rijkaard Türkiye’ye geldiğinde kendisiyle hiç görüşmedim. Barcelona’da yedek kaldığım dönemlerde Avrupa’dan teklif aldım. Kinci bir insan değilim ama yapılan haksızlıklara tepki veririm.Avrupalı bir kalecinin İspanya’da tutunma şansı çok zordur. Antrenörle oyuncu ilişkisini evliliğe benzetiyorum. Benim için Barcelona’nın yeri çok ayrı. Çünkü profesyonelliği anladığım yerdi” ifadelerini kullandı.

‘MİLLİ TAKIMDA KALECİ SORUNU OLMAZ’

Genç Türk kalecilere daha fazla önem verilmesi gerektiğini söyleyen Rüştü Reçber “İlerleyen dönemlerde Milli takımda kaleci sorunu olmaz. Ertuğrul Taşkıran iyi kaleci. Zamanla daha tecrübeli olacak. Cenk Gönen McGregor’dan daha yetenekli. Volkan’ın da bir sıkıntısı var. Bunu çözecek olan bellidir. Ya Teknik Direktörü ya da Yönetim çözer” dedi.

‘F.BAHÇE’DE ŞAHISLARLA PROBLEM YAŞADIM’

Fenerbahçe’den ayrılışı ile ilgili de konuşan Reçber ” Maddi nedenlerden dolayı Fenerbahçe’den ayrılmadım. Benim hiç bir zaman parayla işim olmadı. Hatta feda denilen durum Fenerbahçe’de başıma geldi. Eğer Fenerbahçe’de kalsaydım 1 yıl sonra futbolu bıraktırıldım. Fenerbahçe’de sadece şahıslarla problem yaşadım” diye konuştu.

‘SPORU SPORUN İÇİNDEN GELENLER YÖNETMELİ’

Türk futbolunun iyi yönetilmediğini de belirten Rüştü Reçber “Temel problem futbolu yöneten insanların bu işi iyi bilmemeleri. Türk futbolunun şu anki yönetim şeklini doğru bulmuyorum. En büyük güvencem Sayın Başbakanımızın söylediği “Sporu sporun içinden gelenlerin yönetmesi lazım” sözü” ifadelerini kullandı.

‘G.SARAY MUSLERA’YI BIRAKMAMALI’

Galatasaray’ın Uruguay’lı file bekçisi Fernando Muslera ile ilgili de düşüncelerini belirten Rüştü Reçber “Muslera Galatasaray’a çok şey kattı. Galatasaray’ın çok büyük hedefleri varsa Muslera’yı bırakmamalı” dedi.

‘JUBİLEMİ F.BAHÇE İLE BEŞİKTAŞ MAÇINDA YAPMAK İSTERİM’

Jübile yapıp yapmayacağına iliskin de konuşan Reçber ” Jübile yapmak isterim. Jübilemden doğacak olan gelirleri bir ya da birkaç hayır kurumuna bağışlamayı düşünüyorum. Jübile maçımın Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanmasını isterim” diye konuştu.

Trt Spor

Yayınlanma Tarihi:19:24,