SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Benzema’ya destek

Karim Benzema’nın Fransız marşını kendisine kimsenin söyletemeyeceği belirtmesi ile başlayan tartışmaya Barcelona’nın Katalan oyuncusu Sergio Busquets de katıldı.

Güncellenme: 12:51, 21/03/2013
Benzema’ya destek

Fransa'da gündemin bir numarasına oturan milli marş tartışmasına katılan Katalan oyuncu Sergio Busquets, bugüne kadar İspanyol Ulusal Marşı'nı hiç söylemediğini ifade etti. 24 yaşındaki orta saha oyuncusu bundan sonra da İspanyol Milli Takımı formasıyla çıktığı seromonilerde marşı seslendirmeyeceğinin de altını çizdi.

Real Madrid'in savunma oyuncusu Sergio Ramos'un Barcelona'dan istediği oyuncu olarak kendisini göstermesinden gurur duyduğunu ifade eden Busquets, sözlerine şöyle devam etti:

“Sergio'nun sözleri için teşekkür ediyorum. Onun gibi iyi bir insan ve futbolcudan böyle övgü dolu sözler duymak gerçekten güzel. Benim de seçme hakkım olsa Ramos'u Barcelona'ya transfer ederdim.”

Vicente del Bosque'nin FIFA Ballon d’Or'u kazandığı oylamada usulsüzlük olduğu iddialarına cevap vermekten kaçınan Busquets, İspanya Milli Takımı teknik direktörü olan Del Bosque'nin iyi bir insan olduğunu belirtirken önlerindeki önemli maçların bu konudan daha önemli olduğunun söyledi. Eurosport