SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, Beşiktaş’ın maçlarını İzmir’de oynaması halinde kent ekonomisine ciddi katkı sağlanacağını, İzmirlinin bu davete olumlu yanıtı heyecanla beklediğini söyledi.

Bir süreden beri tarihi İnönü stadındaki bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle İstanbul’da maç oynayacağı stat arayışını sürdüren Beşiktaş’a İzmir’den davet geldi. İzmir Konak’ta geçmişte bakanlık deneyimli ve spor yazarlığı kökenli belediye başkanı Hakan Tartan, Beşiktaş’ı İzmir’de ağırlamaktan mutluluk duyacağını belirtti. Konuyu Beşiktaş Kulüp Başkanı Fikret Orman ile paylaştığını dile getiren Başkan Tartan, “İzmir seyircisi bir süredir süper lig maçlarına hasret. İzmir’de de çok sayıda taraftarı bulunan Beşiktaş’ı İzmirli hoşgörüsü ile ağırlarız. Beşiktaş’a en çok İzmir yakışacak. Beşiktaş İzmir’e gelsin, maçları burada oynasın. İzmirli Beşiktaş’ı sever. İzmirli en güzel ev sahibidir. Atatürk Stadı Beşiktaş için uygun olur. Ulaşım kolay, seyircisi çok, üstelik kendi evinde gibi oynar” dedi.

Bir süreden beri özellikle İzmir’in tarihi kulüpleri Altınordu, İzmirspor ve Altay takımlarına sahip çıkarak çeşitli branşlarda başarı yolu açan Başkan Tartan, İzmir’de oluşturduğu “Spor Ekonomisi” ile farklı bir yerel yönetim anlayışı ortaya koydu.