SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Beşiktaş sana emanet’

2006 yılından beri ilk kez İnönü'ye gelen Süleyman Seba, Fikret Orman'ın kulağına 'Yaptıklarını izliyorum. Gözüm arkada değil' sözlerini fısıldadı.

Güncellenme: 10:03, 21/03/2013
‘Beşiktaş sana emanet’

“Ahmet Dursun, Seba gitsin” tezahüratları tribünleri inlettiğinde takvimler 2000 yılının Mart ayını gösteriyordu. Bunun hemen ardından çok sevdiği Beşiktaş başkanlığından ayrılan Süleyman Seba, daha sonra sadece 2001 yılında Mehmet Özdilek’in ve 2006 yılında da yeğeni Tayfur Havutçu’nun jübilesi için İnönü Stadı’na gitti. O tarihten sonra yapılan birçok davete katılmayan Seba, eski başkan Yıldırım Demirören’e tepkisi yüzünden İnönü’den uzak durdu.

Ta ki önceki gün gerçekleştirilen 110. ıl kutlamalarına kadar. Fikret Orman’ın defalarca stada gelmesi yönündeki ısrarlarını her seferinde reddeden Seba, önceki akşam pes etti.

‘PASTAYI KESECEĞİZ’

Beşiktaş meydanından stada yapılan yürüyüş sonrası Süleyman Seba’yı bir kez daha arayan Fikret Orman, “Başkanım sizi almaya geliyorum. Pastayı birlikte keseceğiz” dedi. Bu sözler Seba’nın inadını kırarken Orman efsane başkanı kırarken Orman efsane başkanı alması için aracını gönderdi. Statta taraftarların ve camianın sevgi gösteriyle karşılaşan Süleyman Seba, törenin sonunda Orman’a unutulmayacak bir hediye verdi.

İlgiden dolayı duygulanan Seba, Orman’a sarıldı ve kulağına eğilerek tüm camiayı yakından ilgilendiren şu sözleri fısıldadı: “Beşiktaş sana emanet… Yaptıklarını izliyorum. Sıkıntılı günleri geride bıraktık. Artık gözüm arkada değil…” Bu sözleri duyan ve gözleri bir anda dolan Orman da “İyi ki geldiniz başkanım” diyerek Süleyman Seba’ya teşekkür etti.

Ersoy ÖZDEM / AMKSPOR