SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aybaba ilk olarak A Milli Takım’ın Dünya Kupası grup elemesinde Andorra ve Macaristan ile yapacağı karşılaşmalara değinerek, “İki maçtan 6 puan alacak güçte olduğumuza inanıyorum. Ancak milli takım eski havasını kaybetmiş gibi görünüyor. Altyapılardan oyuncu yetiştirmedikçe geçmiş yıllardaki birlik beraberliği yakalamak zor. Abdullah Avcı’yı gurbetçi oyuncuları alıyor diye suçlamamak lazım. Hocaya bu konuda hak veriyorum. Türkiye’de oyuncu havuzu çok dar. Ayrıca Olcay, milli takımı sonuna kadar hak etti. Ben bunu uzun zamandır söylüyordum” dedi. Kasımpaşa maçında uzun bir aradan sonra mağlup olduklarını belirten Aybaba, şunları söyledi:

“Kasımpaşa maçında özellikle ilk yarıda iyi oynamadık. Ancak ikinci yarı Almeida’nın direkten dönen topu gol olmuş olsa, maç daha farklı olabilirdi. Kasımpaşa iyi bir ekip, ancak 3 kere geldiler ve maçı kazandılar. Futbol böyle bir oyun. Taraftarın Cenk’e olan eleştirisi ise futbolun içinde olan olaylar. Çok fazla büyütmemek gerekir.”

“SALİH BEŞİKTAŞ’I TERCİH EDEBİLİRDİ”

Tecrübeli teknik adam, Fenerbahçe forması ile son günlerde adından bahsettiren Salih ve Siyah Beyazlı takımda forma giyen Oğuzhan için şunları söyledi:

“Salih ve Oğuzhan’ın yaşında olan oyuncuların zamana ihtiyacı vardır. Kademe kademe yükselecekler. Oynadıkları iki maçın ardından bu oyuncuları şımartmamak lazım. Oğuzhan ile ilgili çok fazla uyarı yaptım. Ancak şu andaki halini görüyorsunuz. Salih ise benim dönemimde Bucaspor A takımında oynamaya başladı. Biz de transfer etmek istiyorduk, ancak Beşiktaş’ta o zaman bazı belirsizlikler vardı. Belki o dönemde teknik direktör olarak görevde olsam, Salih Beşiktaş’ı tercih edebilirdi.”

Aybaba, sol bek bölgesinde görev yapan Emre Özkan’ı iki maç arka arkaya ilk yarıda oyundan almasıyla ilgili olarak ise, “Onu oynatan da benim. Bizim oyuncuyla işimiz yok, oyunla işimiz var. Biz bu değişiklikleri yaparken sadece oyunu kurtarmak amacıyla yapıyoruz. Zaten aksi olsa onu kadroya dahi almazdım. Ancak Emre’nin kendine bir bakması lazım” diye konuştu.

“GÖKHAN SÜZEN BEKLENTİLERİ KARŞILAYAMADI” 

Tecrübeli teknik adam, takımdaki diğer futbolcular için ise kısaca şu yorumları yaptı:

“Gökhan Süzen beklentileri karşılayamadı. Dentinho toparladı. Fiziki olarak iyi durumda. Mustafa Pektemek her geçen gün daha iyi duruma geliyor.

Escude iyi giderken ve tam olarak hazırken Pendikspor’la oynadığımız hazırlık maçında sakatlandı ve 3 gün antrenmanlara çıkamadı. Aslında Kasımpaşa maçında Escude sahada olacaktı. Şanssızlık yaşadık.”

“SEBA BEŞİKTAŞ İÇİN MİLATTIR”

110. yıl kutlamalarını da değerlendiren Aybaba, “Süleyman Seba’nın gelişi önemliydi. Taraftar az bile bağırdı. Seba Beşiktaş için milattır. Ben zaten sık sık kendisiyle buluşup konuşuyorum” dedi.

Pendikspor ile pilot takım anlaşması konusunda görüşmelerin sürdüğünü söyleyen Aybaba, “Teknik direktör, oyuncu seçimi ve menajer gibi konuları yani neredeyse her şeyi biz belirleyeceğiz. Takımın amacı sportif başarı değil . Beşiktaş’a oyuncu yetiştirmek olacak” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:14:42,