SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Orduspor Kulübü Başkanı Nedim Türkmen, taraftara seslenerek, “Gün, birlik ve beraberlik günü. Tepkilerimizi 8 hafta askıya alarak tüm camiamızın her ferdinin Orduspor'un yanında olması şarttır” dedi.

Birlik beraberlikle zorlu sürecin atlatılacağına inandığını vurgulayan mor-beyazlı takımın başkanı Nedim Türkmen, taraftara umut dolu mesajlar yolladı. Orduspor'un hedefleri olan bir kulüp olduğunun altını çizen başkan Türkmen, “Hedeflerine ulaşması için herkesin fedakarlığına ihtiyacımız, her zamankinden daha fazla iken, birlik ve bütünlüğümüzü bozacak hareket ve davranışlardan kaçınmak her Orduspor severin boynunun borcudur. Başarısız olduk diye kaçmayacağız. Hep birlikte mücadele etmeliyiz” dedi.

“8 MAÇTAN 4'ÜNÜ KAZANACAĞIZ”

Orduspor'un ligde kalan 8 maçından 4'ünü kazanacaklarını iddia eden Türkmen, şöyle devam etti:

“Takımımızın moralini yüksek tutacağız. Bu takıma inanıyorum ve çalışmaya inanıyorum. 8 maçtan 4’ünü kazanmalıyız. Bir bütün olursak başarabiliriz. 26 yıl bekledik, biz 26 yıl daha beklemeyelim. Küme düşen bir takımın başkanı olmak istemem. Teknik direktörde, futbolcu da bunu istemez. Orduspor’un başına bir şey gelirse en büyük zararı ben göreceğim. Kaybedilen karşılaşmalarda bende çok üzülüyorum, ama öldük, bittik demiyorum. Takımımızın moralini yükselmemiz lazım. Takıma ve oyunculara güvendiklerini göstermek gerekir. Futbolcuyu aşağılamam, ona bağırmam bana ne kazandıracak sadece deşarj olacağım. Peki oyuncu ondan sonra oynamayacak. Hasta olan birisine bağırmak yerine ilgilenerek tedavi etmek gerekiyor. Biz de takımımızla ilgilenmeliyiz.”

“AVRUPA HEDEFİNİN NEYİ KÖTÜ?”

Avrupa hedefini de yenileyen başkan Türkmen, “Süper Lig’de ise hedefimizi Avrupa olarak koyduk. Ben Orduluları, Orduspor camiasını yukarılarda görmek istiyorum. Avrupa hedefi koymanın neyi kötü. Ordu’nun yukarılara çıkması için çalışıyoruz. 2 milyon Orduluyu temsil ederken hedeflerimizi küçük mü tutalım? Orduluları ben her zaman en iyi yerlerde görmek istiyorum. Hedefimi de buna göre anlatıyorum” diye konuştu.