SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kontratının sona ermesinin ardından takımdan ayrılacağını açıklayan Polonyalı golcü, Manchester United ve Bayern Munih gibi kulüplerle birlikte gündeme geliyor fakat Dortmund cephesi henüz pes etmiş değil. Zorc, Sport Bild‘e yaptıkları açıklamada Lewandowski’nin kalması için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Zorc, “Lewandowski, Borussia Dortmund formasıyla geçirdiği geri kalan 3 senede Dünya standartlarında bir yıldıza dönüştü. Şu an Avrupa’nın en iyi 3 santrforundan biri. Lewandowski için ödenecek ücreti pek de düşünmüyoruz. Neden bizimle bir sezon daha geçirmesin ki?” sözleriyle kesenin ağzını açabileceklerini ima etti.

Zorc, takımın diğer bir yıldızı Mario Götze hakkında ise “Mario’yu 35’ine kadar Borussia Dortmund’da tutmak isterim. Önümüzdeki sezon için yaptığımız planlarda onu da hesaba katıyoruz. Olabilecek en uzun süre takımda kalmasını istiyoruz ve kendisi de bunu biliyor. Burada kendisini çok rahat hissediyor. Mario ve menajerinin, gelecek hakkında bütün bu faktörleri düşünerek bir karar alacağına hiç şüphem yok.” dedi.

Lewandowski, bu sezon Bundesliga’da forma giydiği 23 maçta 19 gol kaydetti.

Goal.com

Yayınlanma Tarihi:22:37,