SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milli maç arasından sonra oynanacak olan Antalyaspor maçına yeniden başlangıç olarak bakan Trabzonspor’da teknik direktör Tolunay Kafkas, 8 maçı da kazanarak 24 puan almayı ve ligi en iyi yerde bitirmeyi amaçlıyor.

Küme düşme tehlikesi ile değerlendirme yapan Kafkas, hiç kimsenin böyle bir endişesi olmaması gerektiğinin altını çizerek, “Bazı sebepler bizi etkilese de iyi oyunculardan kurulu kaliteli bir ekibiz. Bulunduğumuz yerden tabii ki kimse memnun olamaz. Ama bu takımın kalan 8 maçın 8’ini de kazanacak gücü var. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Trabzonspor sadece bir futbol kulübü değil. Trabzonspor, bir kimlik, bir sevgili” dedi.

GÜZEL VE AYDINLIK GÜNLER BİZİ BEKLİYOR

Tolunay Kafkas, kendisi, futbolcuları, yönetim ve taraftarların her şeyin farkında olduğunu da belirterek, “Güzel ve aydınlık günler bizi bekliyor. Herkes rahat olsun. Bu inanç hem benim, hem de oyuncularımın yüreğinde var. Camianın yüzünü güldüreceğiz. Kimse merak etmesin. En kısa sürede en iyi yerlere geleceğiz. Camiaya bunun sözünü veriyorum” ifadesini kullandı.

COLMAN’A ERTELEME

Bu arada, Bursaspor maçının ardından Batalla ile tartışmasında araya giren takım arkadaşı Mustafa’ya tokat atan Arjantinli oyuncu Gustavo Colman’a şimdilik ceza verilmeyeceği belirtildi. Colman’ın olayın yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını belirterek Mustafa’dan özür dilemesi, Mustafa’nın da Colman’a ceza verilmemesi yönündeki talebini değerlendiren Teknik Direktör Tolunay Kafkas, uzun bir görüşme yaptığı Colman’a ceza verilmesi sürecini dondurdu. Taraftar arasında tatlıya bağlanan olayın, takımın konsantrasyonunun ve futbolcuların moralinin bozulmaması amacıyla Tolunay Kafkas tarafından da rafa kaldırıldığı belirtildi.

İRLANDA'YA A2 TAKVİYELİ KADRO

Teknik direktör Tolunay Kafkas, milli oyuncuların çokluğu nedeniyle İrlanda'ya A2 takımından 6 oyuncuyu da götürdü. Futbolcular, teknik kadro, yöneticiler ve taraftarlardan oluşan 80 kişilik kafilede sakatlığı nedeniyle Almanya'da tedavi gören Halil ile milli oyuncular Onur, Tolga, Soner, Zeki Yavru, Adrian, Sapara, Cech, Zokora ve Bamba ile kadro dışı bırakılan Janko ve Emerson yer almadı. Bordo mavililer saat 11.00'da THY'ye ait özel uçakla Dublin'e hareket etti.