SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

19 yaşındaki yıldızın yeni bir Emre olabileceğini belirten Fransızlar, Salih'in ‘F.Bahçe'nin yeni doğan bebeği' olduğunu ve oyuncunun 3 günde adını uzaya bile duyurduğunu yazdı.

Plzen maçında attığı golle çeyrek finali, Antalya'da attığı golle de Spor Toto Süper Lig'de çok önemli 3 puanı getiren Salih Uçan, F.Bahçe'deki bu çıkışı sonrası Avrupa'da da ses getirmeye başladı. Fransa'nın So Foot internet sitesi 19 yaşındaki yıldızı sayfalarına taşıyarak övgü dolu sözler sarfederken, Salih için ‘F.Bahçe'nin yeni doğan bebeği' benzetmesi yaptı.

‘EVET, YAPABİLİRSİN’

Salih Uçan'ın hem Avrupa'da hem de Türkiye liginde ilk gollerini atarak dikkat çektiğini yazan site, genç yıldızın yeni Emre olup olmayacağını tartıştı. En ilginç benzetme ise şuydu. Genç futbolcunun soyadı ile Barack Obama'nın seçim kampanyasında kullandığı ‘YES YOU CAN' (Evet, yapabilirsin) sloganı esprili bir biçimde Salih ‘U CAN' şeklinde kullanıldı.

‘UZAYA BİLE ULAŞTI’

Salih’in kendisine Moussa Sow, Raul Meireles ve Dirk Kuyt'ın arasında yer bulabileceğini yazan site birkaç hafta önce kimsenin tanımadığı Salih'in adının 3 gün içinde neredeyse uzaya kadar ulaştığını belirtti.