SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde Beşiktaş Taraftarlar Derneği, kulübün 110’uncu kuruluş yıl dönümünü coşkuyla kutladı. Galatasaraylı taraftarlar, ‘Mutlu Yıllar Beşiktaş’ yazılı pankart ile kutlamaya katılırken, Fenerbahçe ve Trabzonsporlu taraftarlar da Beşiktaşlıları yalnız bırakmadı.

İlçe merkezindeki Amfi Tiyatro’da dün akşam toplanan Beşiktaşlı taraftarlar, kulübün 110’uncu kuruluş yıl dönümünü meşaleler eşliğinde marşlar söyleyerek kutladı. Beşiktaş taraftarı Cüneyt Ulu, ‘Beşiktaş’ adını verdiği 1 yaşındaki oğlu ile kutlamaya katıldı. Cüneyt Ulu, kucağındaki oğlu ile marşlara eşlik etti. Ereğli Galatasaray Taraftarlar Derneği üyeleri, aslan ve kartal fotoğrafı bulunan ‘Mutlu Yıllar Beşiktaş’ yazılı pankart açarak Beşiktaşlı taraftarlara destek verirken, Fenerbahçe ve Trabzonsporlu taraftarlar da kutlamada yer aldı.

Ereğli Beşiktaş Taraftarlar Derneği Başkanı Tarkan Adik, Beşiktaş sevdasının babadan oğula geçen bir sevda olduğunu söyledi. Adik, “Şerefle, onurla 110’uncu yılımızı kutluyoruz. Biz bir aileyiz. Bize destek veren Galatasaraylı, Trabzonsporlu, Fenerbahçeli bütün dostlarımıza sonsuz teşekkürler ediyorum. Biz Ereğli’de onlarla birlikte omuz omuza yürüyoruz. Bu şekilde de devam edeceğiz. Hiçbir zaman birbirimizi kırmadan, incitmeden her türlü etkinlikte omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Daha sonra saat 19.03’te pasta kesildi. Ereğli Galatasaray Taraftarlar Derneği Başkanı Özgür Barış ve Ereğli Fenerbahçe Taraftarlar Derneği Başkanı Aşkın Peker, Tarkan Adik’e çiçek hediye etti. Kutlama, havai fişek gösterisi ile sona erdi.