SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bordo-mavililer, kardeş kulüp Drogheda United ile oynanacak maç için bugün İrlanda'ya uçacak. Dün Dublin'e ayak basan Sadri Şener ise bu akşam Tolunay Kafkas'la görüşecek ve yapılması gerekenleri tartışacak. Trabzonspor, kendisiyle aynı renkleri taşıyan kardeş kulübü Drogheda United ile yapacağı dostluk maçı için bugün İrlanda'ya gidiyor. Kalabalık bir protokol topluluğunun da eşlik edeceği geziye, İrlanda'nın AB Dönem Başkanı olması nedeniyle AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da katılacak. Hatırlanacağı üzere iki takım, 2 sene önce kardeş kulüp olmuştu ve bu dostluk maçı aylardır gündemdeydi. Sonunda o gün geldi çattı. Trabzonspor bugün 11.00'de İrlanda'nın başkenti Dublin'e uçacak ve otele yerleşecek. Futbolcular, yarın akşam oynanacak maçı beklerken iki isim ise yoğun mesai yapacak.

ŞENER’İN MORALİ BOZUK

Başkan Sadri Şener, dün takımdan ayrı olarak İrlanda'ya geçti. Takımın üst üste aldığı mağlubiyetler sonrası büyük bir moral bozukluğu içinde olan Şener, bu akşam teknik direktör Tolunay Kafkas ile konaklanan otelde mini bir zirve gerçekleştirecek. Toplantıda, deneyimli hocadan takımın son durumu hakkında rapor alacak olan başkan, bundan böyle yapılması gerekenleri de tartışacak. Küme düşme hattına kadar gerileyen Trabzonspor, sıradaki 3 maçından 9 puan almayı kafaya koydu. Şener ve Kafkas, bu hedef doğrultusunda uygulanacak plana son şeklini verecek.

‘BENİM DE HATALARIM OLDU’

Tolunay Kafkas tarafından affedilen ve yeniden takımla çalışmalara başlayan Yasin Öztekin, açıklamalarda bulundu. Yasin, “İstenmeyen bir süreç yaşandı. 2 hafta boyunca yalnız başıma çalıştım ama ben her zaman bu takımın parçası gibi hissettim. Benim için sadece Trabzonspor'un başarısı önemli. Elbette benim de hatalarım oldu. Zaten iki senedir Türkiye'deyim, hala bazı şeyleri öğrenmem lazım. Ama şimdi her şey yolunda” dedi.