SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeşil-beyazlı yönetim, olayı yine yalanlıyor. Güneş'ten ise hiçbir ses çıkmaması düşündürüyor. Hikmet Karaman flörtünü son güne kadar yalanlayan yeşil-beyazlılar, şimdi de Şenol Güneş için aynı taktiği izliyor.

Anadolu’da dünün en flaş haberini AMK patlattı… Bursaspor'un, yeni sezon için takımın başına Şenol Güneş'i getirmeyi düşündüğü ve Başkan İbrahim Yazıcı'nın tecrübeli çalıştırıcı ile daha önce görüşmesi, gündeme bomba gibi düştü. Ardından ise yeşil-beyazlı kulüp, resmi internet sitesi aracılığıyla haberin hayal ürünü olduğunu ve kesinlikle gerçeklikle bağlantısı bulunmadığını belirtti. Aslında bu yalanlama pek de sürpriz değil, çünkü Ertuğrul Sağlam istifa ettikten sonra da Gaziantepspor'un hocası Hikmet Karaman ile görüşen Timsah, haberler çıktıktan sonra kesin bir dille bu flörtün doğru olmadığını belirtmişti. Ertesi gün ise teknik direktörlük görevine Hikmet Karaman'ın getirilmesi, tüm kamuoyunda şok etkisi yaratmıştı. Ancak o dönem AMK, Bursa'nın hocasının Hikmet Karaman olacağını 1 hafta boyunca ısrarlı şekilde yazmıştı.

ORTAYA ÇIKMASI RAHATSIZ ETTİ

Bu gerçek haber hem yeşil-beyazlılar hem de sözkonusu teknik adam tarafından son ana kadar yalanlanmıştı. Sonunda Karaman ve Bursaspor yönetim ulusal medyanın önünde sözleşme imzalarken, AMK'nın yazdığı haber gerçeğe dönüşmüştü. Yeşil-beyazlılar şimdi aynı taktiği Şenol Güneş konusunda izliyor. Takımın Avrupa Kupaları şansı sürerken böyle bir haberin ortaya çıkmasından rahatsız olan yönetim bu gerçeği yalanlamalarla gizlemeye çalışıyor. Hikmet Karaman'ın geldiği günden bu yana aslında sportif anlamda iyi bir grafik çizmesine rağmen, saha dışı etkenlerden dolayı yöneticiler tarafından istenmediği sürekli konuşuluyor.