SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İlk yarıda eleştiri oklarından delik-deşik oldu F.Bahçe… Yaşanan Alex krizi sonrası takımı rayına oturtmaya çalışan teknik direktör Aykut Kocaman ve yönetim, o zor günlerde ‘Başaracağız' derken galiba haklıydı. Çünkü sarı-lacivertliler 2. yarıyla birlikte öyle bir tempo yaptı ki, Türkiye'de yanına yaklaşabilen takım bile yok.

Bu sezon minimum 61 maç oynayacak ve bununla birlikte Türkiye'deki rekorları alt üst edecek olan Kanarya, şimdiden büyük bir iş başardı aslında. Niye mi? Bunun cevabı 2. yarıda saklı esasında.

İkinci devrenin başlamasıyla birlikte muhteşem bir temponun içine giren sarı-lacivertliler, 64 günde tam 18. maçına Antalya deplasmanında çıkıp kazandı. İşin matematiğine baktığınız zaman 3.5 günde bir maç yaptığı gözlenen F.Bahçe, 18 maçta 11 galibiyet, 4 beraberlik ve biri 1461 Trabzon'la oynanan formalite karşılaşması olmak üzere 3 yenilgi aldı.

İLK YARI SONU FARK 6 PUANDI

İlk yarı bittiğinde Spor Toto Süper Lig'de 6 puan geride olan Kanarya, deplasmanlarda coşarak farkı 4'e indirdi ve Beşiktaş'ın da 3 puan önüne sıçradı. Oynadığı kupa maçları sonrası yarı finalde Eskişehir'in rakibi oldu. Çıktığı 4 Avrupa sınavında 2 galibiyet, 2 beraberlik alarak da UEFA Avrupa Ligi'nde tarihinde ilk kez çeyrek finale kaldı. YANİ kısacık 64 güne o kadar çok şey sığdırdı ki F.Bahçe, onları alkışlamamak imkansız. Bu süre zarfında yapılan 22.507 kilometre yol da cabası. Gerçekten F.Bahçe bu tempoyla giderse, sene sonuna kadar dünya turunu tamamlar!

İrfan YİRMİBEŞ / AMK