SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray ve F.Bahçe’nin çeyrek final kura çekiminde UEFA tarafından ‘şike’ yapıldığı iddialarının çokça konuşulduğu şu günlerde, sosyal medyada konuşulan bu detay gündemi sarstı.

Şampiyonlar Ligi kura çekiminde kaydedilen görüntüde, UEFA İcra Kurulu Başkanı Gianni Infantino’nun garip hareketleri futbolseverlerin dikkatini çekti. Takımların isimlerinin bulunduğu fanusa hamlede bulunan Infantino’nun bir mekanizmayı harekete geçirdiği öne sürüldü.

Infantino’nun kurayı çeken Steve McManaman ile göz temasına girmesinin iddiaları iyice güçlendirdiği öne sürülürken, fanusun hiçbir yerle bağlantısı olmadığı McManaman’ın önüne getirilirken kaldırılmasıyla net şekilde görülüyor. Infantino’nun eliyle dokunduğu yerin fanusu sabitlemek için bir aparat olması da ihtimaller arasında.

MEKANİZMA DEVREYE Mİ GİRDİ?

Videonun haber sitelerinde ve sosyal medyada konuşulmasıyla futbolseverlerin gündemi yeniden kura çekimindeki ‘şike’ iddialarına döndü. Twitter’da konu hakkında yüzlerce tweet gönderen futbolseverler, bu garip hareketlerin bir mekanizmayı harekete geçirdiğini düşünüyorlar.

İşte Twitter’da gönderilen tweetlerden bazıları:

– Şampiyonlar ligi kura çekiminde harbiden hile varmış bunu görünce benden inandım şimdi

– Şampiyonlar Ligi kuralarında hile olduğu söyleniyor. Bir kere daha kura çekilse bize kesin Barcelona çıkar, o yüzden hiç karıştırmayalım

– Uefa kura çekimiyle ilgili Ahmet Çakar’la çok dalga geçiyodum da sanırım kura çekilirken şike var..Kanım dondu resmen

– şu uefa kura çekilişini inceleseniz bişey çıkar mı acaba çünkü infantino kesin bişeyler karıştırıyor

– Vay Infantino Vay

– ahmet calarin iddasi dogru cikti kurad hile var bakin infantino ne yapiyor

Yayınlanma Tarihi:17:36,