SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arsenal’in Çek yıldızı Tomas Rosicky, forma giymeye aç olduğunu ve ilk 11’e girebilmek için çok sıkı çalışacağını söyledi.

32 yaşındaki meastro, formunu yakaladığını iddia ederken, Wenger’in kararlarına güvendiğini ve çok çalışarak yeniden formayı elde edeceğini ifade etti. CTK’ye konuşan milli oyuncu, “Haliyle, daha fazla oynamak istiyorum. Çok iyi hissediyorum, test sonuçları da formumda olduğumu gösteriyor. Geçmiş sezonlarda ne kadar formdaysam şu anda da o kadar formdayım” diye konuştu.

Goal.com’da yer alan haberde; teknik direktörün kendisini oyuna soktuğunda taktiksel değişiklikler ve görevlerle sahaya sürüldüğünü belirten Rosicky, “Bence utanacak bir şeyim yok. Sonuçta bu teknik direktörün takımı ve ben de onun kararlarına saygılıyım. Tek yapabileceğim sıkı çalışmak ve forma şansı yakalamak” ifadelerini kullandı.

Takımın sorunlu bir dönemden geçtiğinin altını çizen Çek oyuncu, “Şu aralar şikayet etmek için ne zamanımız ne de uygun bir durumumuz var. Kişisel olarak benim için en önemli şey olan bu kulübün önümüzdeki yılda Şampiyonlar Ligi’ne gidebilmesini sağlamak. Geri kalan her şey daha sonra düşünülebilir şeyler” yorumunu yaptı.

Arsene Wenger’in kendisine sabırlı olması gerektiğini söyleyen Rosicky, “Böylesine büyük bir kulübün menajeri her kararını açıklamak zorunda değil. Bu tip sözlerin beni kızdırmaması gerekiyor, ben de bunu yapıyorum. Kafamdan uçup gitmesine izin veriyorum ve sıkı çalışıyorum” şeklinde konuştu.

Bu sezon için hiçbir kupada şansı kalmayan Arsenal’in elde kalan tek hedefi Şampiyonlar Ligi’ne katılabilmek. Spurs’ün maç eksiğiyle 4 puan gerisinde kalan Topçular’ın ilk dört için şansının büyük olduğuna inanan 32 yaşındaki oyun kurucu, “Tüm kupalardan elensek de ilk dört için büyük bir motivasyon ve inancımız var. Arsenal için bu çok önemli. Sadece 4 puan farkı kapatmak için oynayacağımız daha bir sürü maç var. Sadece iyi bir seri yakalamamız lazım” dedi.

Arsenal, Londra derbisinde Tottenham’a yenilerek ilk dörde girme şansını kaybetmişti.