SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İtalya Milli Takımı’nın Teknik Direktörü Cesare Prandelli, Brezilya ile oynayacakları karşılaşma öncesi Mario Balotelli’nin Milan’a transfer olduğu günden bu yana gösterdiği performansı sıradışı olarak nitelendirdi.

Manchester City’den, ocak transfer sezonunda Milan’a geçen Balotelli 6 Serie A maçında 7 gol atarak takımının yükselişine katkıda bulundu.

Goal.com’da yer alan habere göre; Balotelli’nin çok çalıştığını dile getiren Prandelli, “Milan’da artık oyuna odaklandığını ve çok çalıştığını görmek güzel. Çünkü o da biliyor ki ancak bu şekilde milli takım formasını giyebilir” dedi.

Başarılı çalıştırıcının milli takıma çağırdığı Torino’lu Alessio Cerci’nin çok ilginç bir oyuncu olduğuna değinen Prandelli, “Gelecekte kullanacağım taktik için onu kanatlarda kullanabilirim. Çok iyi şut atan iyi bir hücumcu ayrıca” ifadeleriyle oyuncuyu neden milli takıma çağırdığını açıkladı.

Milli takıma 5 Milanlı, 8 de Juventuslu çağırma fikrini, “Oyuncularla blok blok çalışmayı seviyorum. Önceden oyuncuların arasında olan uyum takıma yansıyor” sözleriyle destekledi.

Prandelli, Brezilya ile oynanacak maçı, grup maçlarında oynayacakları Malta mücadelesi gibi ciddiye alacaklarını da ifade etti.