SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray’ın Şampiyonlar Ligi’ndeki rakibi Real Madrid’in teknik direktörü Jose Mourinho, sarı-kırmızılı temsilcimiz hakkında açıklamalarda bulundu.

Şampiyonlar Ligi çeyrek finalindeki eşleşme, Kayseri’de yaşadıkları ve Cimbom’un performansı hakkında konuşan Mourinho, eşleşmenin çok zor geçeceğini söyledi.

ÜLKENİN EN İYİ TEKNİK ADAMI

Kayseri’de izlediği G.Saray’ın, Şampiyonlar Ligi’ni iyi bilen ve iki Avrupa kupası sahibi olduğunun altını çizen ünlü teknik adam, Drogba, Sneijder, Eboue, Melo, Riera ve Muslera gibi tecrübeli oyuncuların takımda olduğunu başlarında ise Türkiye’nin en iyi teknik adamı olduğunu ifade etti.

ÇOK KÜÇÜK BİR AVANTAJ

Karşılaşmanın İstanbul’dan 700 kilometre uzakta oynadığını hatırlatan Mourinho, tribünlerdeki 15 bin G.Saray taraftarı olduğunu belirtti. “Çok zor olacak. İlk maçta bir şeyler elde edebilmek için çabalayacağız” ifadelerini kullanan Mourinho, “Bu eşleşmeye çok küçük bir avantajla gidiyoruz” diye konuştu.

DROGBA BAŞKA BİR DÜNYADAN

“Drogba, Drogba isminden daha büyük” diyen Jose Mourinho, bunu gazetecilere söylemekten rahatsızlık duymadığını ifade etti. “Birini seçmem gerekirse Drogba’yı seçerim. O başka bir dünyadan. İmkansız şeyleri yapabilen bir oyuncu” diyen Mourinho,”Kayseri’de onlarlaydım. Sneijder’leydim, Hamit Altıntop’laydım. Çok eğlenceliydi” ifadelerini kullandı.

FATİH TERİM’E ÖVGÜ

Cimbom’un teknik patronu Fatih Terim ile çok özel bir ilişkisi olduğunu dile getiren ünlü teknik adam, Terim’in kendisini maça 15-20 dakika kala soyunma odasına aldırdığını belirterek, “Bu sadece iyi bir ilişkin olan insanla mümkün olabilir. Bu tecrübemden çok memnun kaldım” diye konuştu.