SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçtiğimiz gün vefat eden Beşiktaş'ın unutulmaz futbolcularından Ali İhsan Karayiğit için kulüp binasında tören düzenlendi.

Merhum Ali İhsan Karayiğit için Beşiktaş Kulübü’nde düzenlenen törene Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ın yanı sıra, Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba, Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Mesut Urgancılar, Yatırımlar Komitesi Üyesi Yalçın Kaya Yılmaz, BJK Şirketler Grubu Genel Koordinatörü Gökhan Sarı, Beşiktaş Kulübü Genel Koordinatörü Levent Çifter, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, kongre üyeleri, Ali İhsan Karayiğit'in ailesi ve çok sayıda Beşiktaşlı katıldı.

Törende bir konuşma yapan Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, önemli bir çınarı kaybettiklerini ifade ederek, “Bizi biz yapan, bugün Beşiktaşlı olmanın verdiği itibarı yaşamamıza sebep olan önemli bir çınarı kaybettik. Beşiktaş, bu insanlar sayesinde bugünlerine geldi. Bize düşen onlara layık insanlar olabilmektir. Camiamıza baş sağlığı diliyorum” dedi.

Beşiktaş Divan Kurulu Başkanımız Yalçın Karadeniz ise, Ali İhsan Karayiğit'in Beşiktaş için çok büyük hizmetlerde bulunmuş önemli bir şahsiyet olduğunu vurgulayarak, “Kendisi Beşiktaş'ın Türkiye'ye hediye ettiği önemli futbolculardan biriydi. Ayrıca futbol yaşantısı dışında kulübümüzde birçok görev almış değerli bir isimdi. Çok iyi bir Beşiktaşlı'yı kaybettik. Camiamıza baş sağlığı diliyorum” şeklinde konuştu.

Karayiğit'in cenazesi Teşvikiye Camii'nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki aile kabristanına defnedilecek.